Моделювання, бісероплетіння та паперопластика: в Черкасах діє літня дитяча школа технічного всеобучу

Суспільне Черкаси

У Черкасах на базі станції юних техніків для дітей організували табір денного перебування. 75 дітей, серед яких – 11 переселенців, відвідують його щодня, розповів Суспільному директор Анатолій Кошовий.

У перерві між моделюванням, бісероплетінням та паперопластикою школярі спілкуються за чаюванням та грають на подвір’ї в рухливі ігри.

Червневі ранки на подвір’ї міської станції юних техніків починаються з пісні. Серед черкаських дітлахів є маріуполька Станіслава Півень. За декілька днів перебування в таборі вона потоваришувала з однолітками та обрала справу до душі.

"Мені дуже хочеться навчитися чомусь цікавому-цікавому. Мені найцікавіше було робити літачки, тому що ми там вирізали, наждак використовували", – розповіла дівчинка.

Станіслава Півень з Маріуполя. Суспільне Черкаси

За словами Вероніки Сергєєвої з Харкова, їй подобається судномоделювання. Дотепер п’ятикласниця займалася спортивною акробатикою, нині навчається виготовляти паперові човни.

Вероніка Сергєєва з Харкова. Суспільне Черкаси

"На моделюванні ми вирізали з паперу та клеїли човен. Ми працювали в парах", – розповіла дівчинка.

Літня школа технічного всеобучу відрізняється від традиційної гурткової роботи вранішніми співами та руханками, пояснила викладачка гуртка оригамі Юлія Григуть.

Викладачка гуртка оригамі Юлія Григуть. Суспільне Черкаси

"Ми вигадуємо різні цікаві конкурси для них, різні робимо виставки їхніх робіт, удосконалюємо наші програми, щоб діткам було цікавіше, тому що це нове покоління", – розповіла викладачка.

За словами директора міської станції юних техніків Анатолія Кошового, нині табір відвідують 75 дітей, серед них – 11 дітей-переселенців.

Директор міської станції юних техніків Анатолій Кошовий. Суспільне Черкаси

"Ми вирішили проводити їм гурткові заняття у вигляді уроків. Гуртки ми зберегли всі ті, що були в нас: судномодельний, автомодельний, авіамодельний, робототехніка, оригамі, квілінг, бісероплетіння, паперопластика, графічне малювання. І діти з задоволенням все це виконують", – розповів директор.

Суспільне Черкаси

На занятті з авіамоделювання учні виготовляють планери. Черкасець Платон Кузьмін відвідує гурток півтора року. Мріє зібрати радіокерований літак:

"Мрію зробити невеличкий планер із моторчиком, радіокеровану модель, тільки невеличку".

Суспільне Черкаси

Донеччанин Максим Шевцов на занятті в таборі виготовив свій перший планер:

"Зробив вирізані деталі, а крило ще не вирізане. Я прикріплюю палицю, крила, і літак наче готовий".

Волонтер Ігор Жуков. Суспільне Черкаси

У перерві між гуртками діти смакують чаєм із печивом та фруктами. Продукти на станцію привозять волонтери, розповів один із них Ігор Жуков. Його діти теж відвідують ці заняття.

"Коли в нас була потреба виготовляти окопні свічки, то директор Анатолій Костянтинович дав приміщення. А колектив доєднався до виготовлення свічок. І коли з’явилась ініціатива створення для дітей такого табору, то ми зі свого боку теж приєднатися. І з допомогою наших черкаських підприємців, людей, допомогли солодощами, щоб у дітей було трохи солодше дитинство", – розповів Ігор Жуков.

Приміщення станції облаштоване укриттям, куди діти спускаються під час повітряної тривоги, пояснив директор Анатолій Кошовий.

Суспільне Черкаси

Коли ж загрози немає, то намагаються забути про небезпеку та займатися своїми дитячими справами.

Відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також