"Наші сім'ї — герої, це не передати без сліз": як працює харківський центр реабілітації дітей "Гіппократ"

Фото: Регіональний клінічний центр медичної реабілітації та паліативної допомоги "Гіппократ"

Після часткового відновлення роботи в умовах війни Регіональний клінічний центр медичної реабілітації та паліативної допомоги "Гіппократ" прийняв дев'ятьох пацієнтів. Ще 15 отримують допомогу у Німеччині, куди у березні евакуювалася частина персоналу та пацієнтів.

Родини дітей у Харкові почали звертатися до медзакладу у квітні, розповіла "Українському радіо Харків" завідувачка відділення Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям "Гіппократ" Віта Туренко.

"Серед них — ті сім'ї, яких супроводжуємо роками. На заняття з минулого тижня в амбулаторному режимі приходять дев'ять діточок від 3 до 16 років із Харкова. З області ще дуже складно приїхати", — говорить Туренко.

"Наші сім'ї — герої. Коли батько в бронежилеті привозить дитину на заняття, вони їдуть через пів міста... Це треба бачити. І мама ще посміхається, каже: "Я так рада вас усіх бачити!" Це не можна передати без сліз і тремтіння в голосі", — каже завідувачка відділення.

За її словами, до 24 лютого у паліативному відділенні медзакладу проживали 17 дітей. Протягом року центр обслуговував до 400 сімей: "Частина персоналу була евакуйована в березні. Обслуговуючий персонал, бухгалтерія, відділ кадрів, пральня — частково всі працювали".

"Було й 30 дітей одномоментно. З нинішніх дев'ятеро дітей мають множинні вроджені вади розвитку, одна дитина має гастростому, трахестому і церебральний параліч. Доросла дівчинка з церебральним паралічем. Є дві дитинки із синдромом Дауна. Вони потребують корекційної педагогіки", — розповіла Туренко.

Персонал та діти в евакуації

Колеги, які евакуювалися у березні до Німеччини разом з підопічними, надають допомогу 15 дітям. У догляді їм також допомагають харків'яни, які зараз проживають у країні.

"Колеги в евакуації в Німеччині мають велике навантаження, бо діти наші з важкою вродженою патологією", — пояснює Туренко.

Через тяжкість стану частину дітей не вдалося евакуювати з Харкова.

"Двоє діточок були дуже важкі на момент виїзду й перебувають тут. Один хлопчик в дитячій обласній інфекційній лікарні в реанімаційному відділенні — дитина з онкологічною патологією. Друга дитинка в 16 міській лікарні в реанімаційному відділенні", — сказала Туренко.

Центру потрібні реабілітаційні крісла, візочки, ходунки, гігієнічні засоби.

Що відомо

  • На початку березня через повномасштабне вторгнення Росії центр реабілітації та паліативної допомоги "Гіппократ" евакуювали з Харкова. У червні медзаклад почав відновлювати свою роботу: там проводять консультації фахівців та надають денні послуги дітям.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!