Семикласниці житомирської школи №20 пишуть вірші та пісні, аби зібрати гроші для ЗСУ

Українське радіо "Житомирська хвиля", 11 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Семикласниці житомирської школи №20 пишуть вірші та пісні, аби зібрати гроші для Збройних сил України. Наразі дівчатам вдалося зібрати три з половиною тисячі гривень. Ці кошти вони віддали волонтеру Андрію Стражнику, який з перших днів повномасштабної війни організовує купівлю автомобілів для військових. Про це в етері Українського радіо Житомир розповіли: Марія Гринь, Валерія Найдюк та Катерина Пивоваренко.

Ідея зібрати гроші для армії завдяки віршам належить семикласниці Валерії Найдюк. Дівчинка зараз перебуває за кордоном, але дистанційно змогла бути на зв'язку зі своїми однокласницями, які підтримали ідею і долучилися до цієї справи.

"Хотілося якось допомогти нашим військовим, – каже Валерія Найдюк. – Ми не дуже вірили, що нам вдасться зібрати гроші, але нам почали перераховувати гроші і за два тижні вдалося зібрати 3 500 гривень".

"Ми боялися, що будуть негативні відгуки, що будуть писати, що ми одні з багатьох шахраїв, які зараз на цьому наживаються. Були переживання, але все ж таки ми впоралися", – розповіла Марія Гринь.

Писати вірші Марію надихає війна.

"Мені дуже боляче споглядати за новинами, – каже Марія Гринь. – Я лише дитина, але розумію, що зараз відбувається. Мені важко переживати усі ці події, тому я вирішила усе перенести на папір".

Катерина Пивоваренко свій вірш написала ще до початку війни. Але після подій 24 лютого адаптувала його до реалій і переробила у пісню.

"Я писала про війну зі страхом, що це може відбуватися, – каже Катерина Пивоваренко. – А коли це все відбулося, то само собою воно змінилося в голові. Я зробила це піснею, бо так краще передаються відчуття".

Українське радіо "Житомирська хвиля", 11 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Дівчата і в мирний час захоплювалися написанням віршів. Свої роботи вони подали на цьогорічний літературний конкурс "Обрії душі". Але поки проведення конкурсу-фестивалю відтерміновано у часі, вирішили зробити так, аби поезія служила на користь Перемоги. Дівчата продовжують збір коштів для українських захисників і просять усіх охочих долучатися.

Українське радіо "Житомирська хвиля", 11 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Читайте також

  • Житомирські школярі зробили для українських військових обереги у вигляді ляльок-мотанок.
  • Житомирянка Ірина Радчук шиє іграшки – "військових зайців". Частину коштів від їх продажу майстриня перераховує на потреби Збройних сил України.
  • "Долоньки допомоги" для ЗСУ – діти Житомирщини долучилися до збору коштів для військових.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного