Перемогла з рекордом сезону на фоні травми. Марина Бех-Романчук – про виграш у Римі, травму та зміни у техніці стрибків

Ексклюзивно
AP

Ексклюзивний коментар української стрибунки для Суспільне Спорт.

Марина Бех-Романчук здобула першу перемогу у літній частині легкоатлетичного сезону. Українська атлетка перемогла у Римі в секторі для стрибків у довжину на етапі Діамантової ліги - найпрестижнішого легкоатлетичного турніру.

Здобути "золото" у Римі Бех-Романчук змогла у серйозній конкуренції з найкращим особистим результатом сезону. У Римі українська стрибунка випередила головну опонентку - олімпійську чемпіонку Токіо-2020 Малайку Мігамбо, стрибнувши на 6.85 метрів.

Читайте також: Марина Бех-Романчук з найкращим результатом сезону виграла "золото" етапу Діамантової ліги в Римі

Після виступу на етапі Діамантової ліги Бех-Романчук дала інтерв'ю Суспільне Спорт, у якому розповіла про перемогу у Римі.

За словами Бех-Романчук, ще перед етапом у Римі вона внесла зміни у розбіг перед стрибком, додавши ще два кроки. Легкоатлетка визнала, що нова техніка розбігу потребує адаптації, але поки що впливає на її результати.

 • Про переможний етап в Римі

"Перед цим етапом у Римі була впевнена, що зможу там себе реалізовувати. Змагання вийшли трохи важкими, бо ми змінили розбіг і додали два бігових кроки. Це для мене щось нове, і скажу, що під час спроб я була у пошуку необхідних відчуттів та цього бігу. І хоч розуміння почуття присутнє, але відсутня чіткість. Тому вчора були коливання у результатах стрибків. Слава богу, що хоча б в одній спробі вдалося частково реалізувати ту форму, в якій я зараз знаходжусь. Сподіваюсь, що надалі буду розстрибуватися".

 • Про зміни у розбігу
"У мене розбіг все життя складався з 17 бігових кроків. У зв’язку з тим, що час йде і я відчуваю по своїй фізичній формі — мені цього замало. Хотіла, щоб було більше, аби я мала куди розігнатися. Ми з тренером сіли й подумали, провели аналізи, як ліпше зробити і прийняли рішення, що досить раціонально додати ще два бігових кроки. Тому в мене зараз 19 бігових. На даному етапі, можна сказати, що цей розбіг досить сирий. Я взагалі з нього не стрибала — зробила всього три тренування, а це не так вже й багато. Для того, щоб він був такий як потрібно, то ти розумієш, що цю навичку необхідно відточувати тривалий період часу".
 • Про перемогу в Римі

"Я, в принципі, задоволена, тому що з огляду на події, які сталися до старту, це дуже хороший результат. Так, не можу сказати, що це максимум, який можна було показувати на цих змаганнях. Ми взяли мінімум від можливого, але на це є свої причини, з якими необхідно попрацювати. У нас є ще час, тому будемо працювати. Засмучуватися немає сенсу. Звичайно, потрібно провести аналіз змагань, що було так, а що було не так, на чому потрібно більше зосередитися. Виправлятимемо і на наступних стартах робитимемо свої стрибки стабільнішими і далекими".

 • Про атмосферу в Римі

"Чесно кажучи, відчувається підтримка не те, що зі сторони країни, яка проводить змагання, а від усіх спортсменів, які приїжджають. До мене дуже багато людей підходить і питають як у нас справи, чи все добре, як наші сім'ї чи вони у безпеці. Багато хто пропонує допомогу різного характеру, яка тільки може бути.

Наразі ми отримуємо дуже велику підтримку від нових менеджерівДо початку повномасштабного вторгнення Марина Бех-Романчук працювала з російським менеджером Павлом Воронковим. Контракт було розірвано після 24 лютого 2022 року., Федеріко Росса нас дуже підтримує, фактично всі наші дівчата зараз з ним працюють. Також велика допомога від Nike, за що їм безмежна подяка. Вчора на стадіоні була дуже крута атмосфера, я від таких змагань отримую максимум задоволення. Люди підтримують - вони з тобою. І після змагань у мене брали інтерв’ю, і знову ж цікавилися стосовно рідних, тобто всі з максимальним розумінням ставляться до ситуації і намагаються підтримати".

 • Про пропуск попереднього етапу Діамантової ліги в Юджині
"Я дуже хотіла поїхати в Юджин, бо для мене була важлива та поїздка. Я вже у той період відчувала, що можу далеко стрибати, і що 6.66 м у Бірмінгемі абсолютно не той результат, на який я готова. І звичайно, Юджин був для мене тим етапом, на якому я хотіла реалізувати свої стрибки. Але не полетіла у зв’язку з труднощами, які сталися, це насамперед віза. Тобто я здала документи у посольство, але на жаль, не встигла отримати до того терміну, коли мені потрібно було вилітати. Плюс сталися невеличкі труднощі з ногою, довелося трішки підлікуватися, тому була вимушена кардинально змінити плани".

"Я поїхала до Італії, де завдяки команді Федеріко Росса, мені вдалося привести ногу швидко до тями, реабілітуватися. Плюс з нами присутній фізіотерапевт Віктор Парфенюк, який також приклав чимало зусиль для того, щоб мої ніжки були такими, як потрібно".

 • Про проблеми з ногою

"У мене був невеличкий спазм. На деякий час мала забрати швидкісні тренування, деякий час взагалі не займалася для того, щоб не нашкодити собі ще більше. А потім потроху почала повертатися до тренувань, це було під наглядом реабілітологів та лікарів, щоб у жодному разі не зробити гірше, і щоб максимально якісна і швидка була реабілітація. Трошки часу я втратила, але дай бог, щоб надалі було все добре".

 • Про наступний старт Марини Бех-Романчук
"Далі я виступатиму на змаганнях серії "Golden Fly Series" у Інсбруку. Дуже прикольний старт в центрі міста [субота, 11 червня]. Точно знаю, що від України також у стрибках у довжину виступить Марія Горєлова, яка зі мною тренується. А у секторі для стрибків з жердиною змагатиметься Яна Гладійчук, і можливо, Марина Килипко".

Що відомо

 • Марина Бех-Романчук виграла четвертий етап Діамантової ліги в кар'єрі: 2020 - Стокгольм, Доха, 2021 - Гейтсхед, 2022 - Рим.
 • Крім виступів у стрибках у довжину, у 2022 році Бех-Романчук дебютувала на рівні міжнародних турнірів у потрійному стрибку. Перший етап у Катарі українка закінчила з другим результатом, поступившись лише олімпійській чемпіонці Юлімар Рохас.
 • Для України перемога Бех-Романчук стала третьою у сезоні на рівні Діамантової ліги. До того двічі тріумфувала Ярослава Магучіх у стрибках у висоту.
 • Крім Бех-Романчук, на етапі Діамантової ліги у Римі медаль здобула українська бігунка Анна Рижикова - "бронза" у бігу на 400 метрів з бар'єрами.
Читайте також: Українка Рижикова з особистим рекордом сезону здобула "бронзу" у бігу на 400 м/б на етапі Діамантової ліги