На 78-му році життя померла житомирська дитяча письменниця Марія Пономаренко

Померла дитяча письменниця Марія Пономаренко. Житомир, 7 червня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Сьомого червня на 78-му році життя внаслідок тривалої хвороби померла житомирська дитяча письменниця Марія Пономаренко. Повідомлення про це опублікувала на сторінці Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України у мережі Facebook Ярослава Гапонова.

Марія Пономаренко є авторкою понад півтори сотні книжок – збірок казок, віршів, п'єс, вистав.

"Вся її майстерність та поетична творчість насичена образами, поетичне рідне слово доступне для сприйняття та зрозуміле і цікаве дітям, завдяки чому вони із задоволенням читають її читанки, слухають її казки, вчать та декламують її вірші, співають пісні, ставлять музичні сценки та опери. Адже її твори для дітей, в першу чергу, відтворюють християнську мораль: чесність, порядність, виховують любов до батьків, до рідної землі, до України, сприяють формуванню інтелектуально розвиненої особистості кожної дитини, популяризації книги та дитячого читання", – сказано у повідомленні на сторінці обласної організації Національної спілки письменників України, членкинею якої була і Марія Пономаренко.

Житомирська письменниця Марія Пономаренко. Скріншот з відео Суспільне Житомир

Марія Пономаренко народилася 8 березня 1945 року в селі Левків Житомирського району. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка у 1970 році.

Житомирська письменниця Марія Пономаренко. Скріншот з відео Суспільне Житомир

Працювала на Житомирському льонокомбінаті, редактором редакції радіомовлення, а згодом із 1963 по 2000-й роки – редактором багатотиражки "Текстильник Полісся".

Житомирська письменниця Марія Пономаренко. Скріншот з відео Суспільне Житомир

Писала дитячу літературу. Авторка понад півтори сотні книжок, серед яких п’ять авторських читанок для дітей і вихователів дитячих садків, учнів початкової школи : "Подарунок", "Жайвір", "Сонячна країна – моя Україна", "Перлинка", "Усміхнений Сонях".

Фото: Суспільне Житомир

Марія Антонівна – лауреатка премії імені Наталі Забіли журналу "Малятко" (1987), імені Лесі Українки (2011), імені Олени Пчілки (2014), премії імені Бориса Тена (2021) та багатьох інших. Була членкинею Національної спілки письменників з 2000 року.

Фото: Суспільне Житомир

На своїй сторінці у мережі Facebook Житомирський обласний літературний музей повідомив, що прощання із Марією Пономаренко проходитиме 8 червня з 12 до 13 години у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира.

Пам'яті Марії Пономаренко

  • Сюжет про лауреатів літературної премії імені Бориса Тена за 2021 рік, лауреаткою якої стала Марія Пономаренко.
  • Марія Пономаренко – гостя програми "Вірую" на житомирському телебаченні.
  • Марія Пономаренко – героїня програми "Ключ до успіху" на житомирському телебаченні.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного