"Найважче на війні — не втратити віру" — командир кулеметного взводу з Івано-Франківська Назарій Кішак

Фото: Назарій Кішак

Іванофранківець Назарій Кішак воює на сході України в 72 окремій механізованій бригаді. Він — командир відокремленого кулеметного взводу. З Назарієм Кішаком боронять країну 35 побратимів з Івано-Франківська. Що надихає воїна у боротьбі з російськими окупантами, чим відрізняється війна 2014 та 2022 років та чого найбільше не вистачає українським бійцям на фронті, Назарій Кішак розповів у інтерв’ю Суспільному.

Чи важливо на війні керуватися принципами?

— Керувати взводом мені допомагають справедливість, чесність і відвертість. Тільки з цими рисами ти можеш бути командиром. Тоді військові стануть тобі друзями, братами. Маємо дуже потужний колектив. Знав усіх командирів роти ще до повномасштабної війни, тому — все просто і все — на довірі.

Командир кулеметного взводу Назарій Кішак. Фото: Назарій Кішак

Чи багато з вами воює іванофранківців?

— У моєму взводі — 35 франківців. Ми приїхали разом цілим складом, і маю велику надію, що всі повернемося з перемогою. Більшість не служила, але всі швидко опанували військову сферу і воюють тепер не гірше за інших. Всі — дружні і єдині, та це — характерна риса для всіх українців.

Іванофранківець на війні це...

— Це відважний українець, що бореться до кінця, до перемоги.

Хто для вас російський солдат?

— Для мене — це кат, який вдерся на нашу землю і чинить тут звірство. Його треба якнайшвидше ліквідувати.

"Тепер ми більше підготовлені й готові відбити наступ", — Назарій Кішак. Фото: Назарій Кішак

Чого найбільше не вистачає бійцям на фронті?

— Бійцям найбільше не вистачає сім‘ї, спілкування з рідними. Особисто мені не вистачає спільних сніданків з дружиною та дітьми, запаху приготованих страв, ніжної усмішки дружини, сміху дітей. Відчуття, коли по тобі повзають діти й постійно щось хочуть, — неймовірні.

Ви — учасник ООС/АТО. Чи відрізняються дії російської армії, якщо порівнювати 2014 і 2022 роки?

— Відмінність є як з боку ворога, так і з боку українського війська. Тепер ми більше підготовлені й готові відбити наступ.

Що найважче на війні?

Найважче — не втратити віру.

Чи є щось, чого ви боїтеся?

— Важко сказати, стільки всього пережилося. За хлопців своїх завжди хвилююся.

Фото: Назарій Кішак

Як до українських військових ставляться місцеві люди?

— Місцеві допомагають продуктами. Ставляться до нас добре, з повагою і любов‘ю, вболівають за нас. Вони багато чого бачили й знають, яка насправді жорстока війна.

Чим ви харчуєтеся?

— Харчуємося сухпайками, кашами, які готуємо собі. Їмо добре, бо маємо гарного кухаря. Дякую рідним, знайомим, волонтерам, які постійно забезпечують нас продуктами. Недостачі не відчуваємо.

З Назарієм Кішаком боронять країну 35 побратимів з Івано-Франківська. Фото: Назарій Кішак

Як ви відпочиваєте, коли є можливість?

— Телефоную рідним, дружині, відеодзвінок до дітей мене робить щасливим. На душі спокійно, коли знаєш, що вдома все добре.

Що ви розповідаєте дітям про війну?

— Дітям розказую, що ми швидко переможемо, вселяю віру у це. Про бої небагато розкажеш, хіба якісь епізоди. Не рекомендую розповідати дітям про бої у деталях, вони повинні, за можливості, бачити позитивні картини та мати гарний настрій.

Фото: Назарій Кішак

Які приємні моменти є на фронті?

— Приємних моментів насправді є багато: то у побратима донька вийде заміж за військового, то у когось ювілей, і всім взводом вітаємо як можемо. А головне — жартуємо, без цього нікуди.

Чого найбільше чекаєте зараз, окрім перемоги?

— Чекаю, що після війни гулятиму будь-яким українським містом, а там звучатиме українська мова, лунатимуть українські пісні.

Що хочете сказати прикарпатцям?

— Хочу сказати, що перемога близько, не так, звісно, як би хотілося, але ми робимо все, щоб її досягти. Хочу попросити, щоб допомагали військовим, внутрішньо переміщеним людям, мотивували розмовляти українською і виховували свідомих українців.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!