Випускний під час війни. На Миколаївщині учні відзначили закінчення дев'ятого класу

Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Для більшості учнів Калинівської школи, що на Миколаївщині, завершення навчального року відбулось в онлайн форматі. Винятком стали 13 випускників 9-го класу, які попри війну зібралися 2 червня, аби відсвяткувати свій випускний.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Калинівської школи Галина Кокуца.

"У нас за графіком повинен бути випускний вечір. Вручення урочисто атестатів, точніше свідоцтв, тому що це 9-й клас. Повинно було бути у нас 12 червня", — сказала Галина Кокуца.

Випускники Калинівської школи — 9-й клас 2022 рік. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

За словами вчительки Юлії Забар, сумують за традиційними святкуваннями як школярі, так і вчителі школи.

"Завжди збиралось багато людей. Мами, тата, бабусі, сестрички, багато людей. Всі ідуть з квітами, всі дуже гарні, веселі. Лунає музика, лунає сміх дітей. Зараз цього немає і відповідно нам цього не вистачає", — розповіла Юлія Забар.

Батьки й учні стоять перед вибором: йти до 10-го класу, або пробувати вступати в омріяних вишів. Випускниця Мар’яна Бугай після закінчення 9-го класу хотіла продовжити навчання у виші. Втім, після вторгнення російських військових на територію України плани дівчини змінились

"Зараз такий стан в країні, що не зрозуміло, що буде далі. Звичайно, хотілося б мені поїхати навчатися, тому що я вже вирішила зі своєю професією, на кого я буду поступати. Мріяла я вступати в аграрний університет в Миколаївський на професію якогось економіста, фінанси", — розповіла Мар'яна.

Після закінчення 9-го класу мріяла навчатись на дизайнера Богдана Наливайко, але говорить, що зараз страшно кудись їхати.

"Не розуміла, як навчатися. Я думала раніше, що піду після 9-го кудись в університет, чи в коледж, але зрозуміла, що краще залишитися до 11-го. На відміну від інших шкіл в Україні та області, ми знайшли змогу зустрітися та порозмовляти з однокласниками, обговорити все, що відбулося за ці 3-4 місяці", — сказала Богдана.

Випускники на стрічках написали свої мрії. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Випускники на стрічках написали про свої мрії. І в усіх учнів вона одна: що скоро Україна переможе, в новому навчальному році пролунає перший дзвоник й учні повернуться за шкільні парти.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!