З Харкова до Туреччини евакуювали 35 дітей, які жили в метро та бомбосховищах

З Харкова до Туреччини евакуювали 35 дітей. Фото: t.me/synegubov

З Харкова до Туреччини 1 червня у супроводі матерів вивезли 35 дітей, які тривалий час переховувалися від російських обстрілів у метрополітені та бомбосховищах заводів.

Про це Суспільному повідомив помічник начальника Нацполіції Харківщини В'ячеслав Марков.

За його даними, евакуацію планували протягом місяця. Серед вивезених є й багатодітні родини — матері з трьома дітьми.

"Діти тривалий час перебували в умовах, абсолютно не властивих їм. Вони чули вибухи, бачили біль, деякі з них бачили смерть. Цим дітям треба відпочити, треба привести себе до ладу, набратися сил. Також і їхнім батькам", — сказав Марков.

Найменшому з вивезених — сім років, старшому — 15. Загалом евакуювали 35 дітей у супроводі 20 матерів. Вони протягом трьох місяців проживатимуть в п’ятизірковому готелі в турецькому Стамбулі. Там на гостей очікують активності й заняття, в тому числі уроки англійської мови та математики. За три місяці діти з мамами мають повернутися до Харкова.

"Коли ми розпочинали проєкт, заявок було набагато більше, а потім у місті стало тихіше, частина людей відмовилася. Вважали за краще залишитися тут", — сказав Марков.

З Харкова до Туреччини евакуювали 35 дітей. Фото: t.me/synegubov

Співорганізаторка програми, радниця міністра внутрішніх справ Ганна Міщенко у Facebook повідомила, що деякі евакуйовані родини втратили внаслідок авіаобстрілів житло. У Туреччині їм нададуть медичне обслуговування та кризову психологічну підтримку.

"Це дуже важливо, адже останні місяці вони змушені були жити у метро через постійні обстріли російських окупантів", — повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

До фінансування проєкту, за даними Міщенко, долучилися турецькі та українські бізнесмени, благодійники.

Читайте також

Жителі Барвінківської громади повертаються додому попри щоденні обстріли — міський голова

"Все буде Україна": що кажуть евакуйовані з окупованих територій Харківщини

"Це була одна суцільна ніч": історія порятунку з-під завалів підвалу в Ізюмі