"Історія героїв з "Азовсталі" не закінчилась". Родини захисників Маріуполя створять Раду дружин та матерів військових

Важливо
Фото: Дмитро Козацький "Орест"

Рідні бійців з "Азовсталі" закликали українське суспільство говорити про необхідність якнайшвидшого повернення військових, які захищали Маріуполь і зараз перебувають на підконтрольних окупантам РФ територіях. Також родини захисників Маріуполя створять Раду дружин та матерів військових.

Про це вони сказали під час брифінгу 30 травня.

"Ця Рада буде медіатором між рідними та владою. Буде потужною публічною силою і променем світла у збережені людських цінностей", — заявила дружина бійця полку "Азов" Наталія Зарицька.

"Зараз виходить так, що люди починають забувати про подвиг наших захисників. Так, нас просили мовчати, щоб не нашкодити, але не потрібно думати, що історія героїв з "Азовсталі" вже закінчилась. Їм потрібна підтримка, їх потрібно повернути додому. Як ми можемо це зробити. Я закликаю всіх, всі організації, суспільство, всіх блогерів наслідувати приклад гурту Калуш, наслідувати приклад Руслани Лижичко, — говоріть про героїв "Азовсталі", щоб в усіх куточках нашої планети розуміли, що всіх захисників Маріуполя потрібно повернути додому", — сказала Тетяна Харько, сестра Сергія Волини, в.о. Командира 36 бригади Морської піхоти.

"Вся ця евакуація — це не повернення додому, ми не знаємо, в яких вони умовах. Сподіваємось, що російська сторона дотримується Женевських конвенційМіжнародний договір, який закріплює у міжнародному праві норми щодо гуманного ставлення під час війни.", — додала Сандра, сестра начальника Штабу полку Азов Богдана Критевича, позивний “Тавр”.

Ще одна учасниця пресконференції, дружина офіцера з донецького прикордонного загону, розповіла, що її чоловік, маючи два осколкові поранення, попри відсутність належної медичної допомоги та лікування, майже без їжі, під постійними авіаударами та артилерії не здався, та не пав духом, продовжуючи разом з прикордонниками та іншими підрозділами захищати місто.

"Незважаючи ні на що, кожен військовослужбовець є людиною. Тому ми вимагаємо та закликаємо про дотримання прав Женевської конвенції усіх чоловіків, усіх підрозділів. Ми просимо та звертаємося до Світової спільноти щодо повернення додому тіл загиблих наших героїв. Та врегулювання питання щодо військових, які є безвісти зниклими", — наголосила жінка.

Наталка Зарицька, дружина бійця полку "Азов" розповіла, що минулого разу її чоловік виходив на зв’язок 17 травня, відтоді невідомо, чи він живий та де перебуває. Тоді він написав їй повідомлення про те, що із 32 побратимів зі взводу 24 загинули.

"Вихід наших героїв з Азовсталі — це не кінець. Це лише початок нового етапу боротьби. Українські жінки не народжуються сталевими, сталевими ми стаємо в очікуванні на наших захисників батьківщини. Коли б’ємося з ними пліч-о-пліч, коли боремося за їхнє життя волю і свободу. Війна згуртовує наш перетворює наш погляд, наш біль на сталь", — наголосила Зарицька.

За її словами, Рада дружин і матерів захисників України стане медіатором між рідними бійців та владою.

"Буде потужною публічною силою і променем світла у збереженні людських цінностей. Ми запускаємо Telegram-канал, оскільки бачимо велику прогалину в комунікаціях. Зараз кожен з вас не знає, що робити, куди рухатися. Нам потрібні алгоритми, чіткі дії, комунікації і окреслені кроки. І ці кроки вже зроблені", — підкреслила жінка.

Наталка Зарицька додала, що поки що не бачить активної допомоги з боку Міжнародного комітету Червоного Хреста.

"Я навіть не отримала відповіді на питання, коли мені дзвонив представник, чи перебуває Червоний Хрест в тих місцях, куди забрали наших чоловіків. Мені хотілося б, щоб такий представник там перебував, перевіряв умови, в яких вони перебувають", — зауважила вона.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу