Російському військовому оголосили підозру через смерть 10 людей в підвалі у Ягідному

ФОТО: Офіс Генерального Прокурора

Російському військовому заочно повідомили про підозру через смерть 10 людей в шкільному підвалі у селі Ягідне. Як інформує пресслужба Чернігівської обласної прокуратури, справу розслідують за статтею "порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством" (ч. 2 ст. 438 КК України).

Майже 350 людей у підвалі школи у Ягідному російські окупанти тримали з 3 по 30 березня 2022 року. Наймолодшому було 3 місяці, а найстаршій 93 роки.

Внаслідок такого утримання та заборони покидати приміщення підвалу, десятеро людей померло. За даними слідства, підозрюваний спільно з іншими озброєними військовослужбовцями РФ, погрожуючи застосуванням вогнепальної зброї, насильно помістили у підвальне приміщення школи близько 350 місцевих мешканців, з яких 77 дітей, у тому числі 5 немовлят.

Люди у підвалі школи в селі Ягідне. ФОТО: Офіс Генерального Прокурора

Цих людей перед відправленням до підвалу за мінусової температури привселюдно роздягали, проводили обшук та огляд.

Сам же підвал Ягіднянської школи був непридатний для проживання в ньому людей через відсутність вентиляційних засобів доступу свіжого повітря, штучного або природного освітлення, водопостачання та водовідведення, вбиральні, а також місць для сидіння і відпочинку, засобів приготування їжі.

Дивіться репортаж наших журналістів із села Ягідне:

Читайте також:

Людей катували і вбивали: репортаж із села Ягідне біля Чернігова