У Миколаївському українському драмтеатрі триває підготовка нових вистав

Фото: Миколаївська обласна військова адміністрація

Творчий колектив Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії підготував три нові вистави. Станом на 27 травня триває підготовка декорацій до вистав та виготовлення костюмів.

Про це повідомляють у Миколаївській обласній військовій адміністрації.

"За останні два з половиною місяці ми підготували три нових вистави — "Чи є життя після весілля?", "Давай задамо їм жару", "Провінційні анекдоти". До того ж триває робота над бенефісом заслужених артистів", — розповів директор-художній керівник театру Микола Берсон.

Коли покажуть нові вистави невідомо. Зі слів Миколи Берсона, станом на 24 лютого в театрі було продано квитків на два місяці вперед.

"Ми повинні були грати цікаві вистави. Взагалі було багато планів, але як і в кожної людини, як і у всій державі якісь плани змінилися. Але все одно ми продовжували працювати", — сказав Микола Берсон.

Процес пошиття костюмів. Фото: Миколаївська обласна військова адміністрація

Після відпустки колектив театру має розпочати роботу над великою п’єсою Мольєра – "Тартюф", а влітку — над "Труффальдіно із Бергамо".

За словами Миколи Берсона, в умовах війни однією з головних функцій мистецтва є розважальна.

"Мені здається, в такий час треба людям дати щось світле та хороше, заспокоювати їх. Це як ліки. Тому ми й готуємо зараз репертуар на сцену — ліричний, дуже цікавий, розважальний. Треба дарувати зараз усмішку та надію", — сказав Берсон.

Репетиція вистави. Фото: Миколаївська обласна військова адміністрація

Окрім цього в театрі готуються поставити п’єсу, сценарій якої написали з подій, які відбуваються в Україні із початком повномасштабного вторгнення Росії.

"П’єса називається "Старший брат". Це два персонажі — молодший і старший брат. На жаль, старший загинув на війні, а менший буде вести з ним уявний діалог. Так, це драматичний твір, але з надією", — розповів Микола Берсон.

Костюми для акторів театру. Фото: Миколаївська обласна військова адміністрація

З його слів, вже є претенденти на головні ролі у п’єсі. Станом на 27 травня один з них служить у лавах територіальної оборони, ще один актор займається волонтерством. Роботу над п'єсою обіцяють поновити після їхнього повернення до театру.

Керівник літературно-драматургічної частини Богдан Головченко, розповів кореспондентам Суспільного, що станом на 27 травня дати показу усіх вистав залишаються невідомими — усе залежить від ситуації на фронті поблизу Миколаєва.

"Грати з 1 квітня можна лише за наявності в театрах укриттів. Так відбувається у тому ж Дніпрі, Києві, Львові. У нас будівля досить компактна, тому забезпечити безпеку навіть половині глядачів на великій сцені — неможливо", — розповів Богдан Головченко.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.