На Полтавщині відбулися судові дебати у справі російських військових, які обстрілювали Харківщину

Суспільне Полтава

Вирок у справі щодо двох російських військових, яких обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни, мають оголосити 31 травня. 26 травня у Котелевському райсуді Олександру Бобикіну та Олександру Іванову, які за даними слідства, обстрілювали Харківщину, надали останнє слово, а також влаштували судові дебати.

"Я повністю винний у тих злочинах, в яких мене обвинувачують. Ми здійснювали залпи з території Росії і України", - каже обвинувачений Олександр Бобикін.

Судові дебати у справі російських військових, які обстрілювали Харківщину. Суспільне Полтава

У Котелевському райсуді під час дебатів говорить російський військовий Олександр Бобикін. За даними слідства, 24 лютого він обстрілював Харківщину.

"Здійснили залп з БМ-21 «Град» у напрямку території України реактивними снарядами у кількості трьох одиниць", - каже прокурор Василь Панов.

Військові Росії Олександр Бобикін та Олександр Іванов. Суспільне Полтава

24 лютого після обстрілів поруйнувало цивільну та критичну інфраструктуру. Його та ще одного військового Олександра Іванова обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни.

"Іванов, діючи за попередньою змовою групою осіб, виконуючи обов’язки навідника машини, здійснив наведення пакету бойової машини у бойовому положенні із вище вказаними установками, задрядженим 40 одиницями реактивних снарядів у бік території України. Достовірно знаючи, що вказаний вид озброєння за вище вказаних умов має невибіркову дію та за таких обставин до району ураження обов'язково потрапить в об'єкти цивільної інфраструктури", - пояснює заступник начальника відділу Харківської обласної прокуратури Олег Максюк.

Олександр Іванов. Суспільне Полтава

Обидва обвинувачених свою вину визнали. Для них прокуратура просить найбільшу міру покарання – 12 років позбавлення волі. Їхні захисники клопотали зменшити термін.

"На мою думку, Бобикін – у нього є ці обидві пом'якшувальні обставини. Зокрема, він визнав свою вину, щиро покаявся – це перша обставина, інша обставина – виконання ним дій під впливом примусу", - каже адвокатка Олександра Бобикіна Валерія Іванова.

"Єдина можливість отримати якісь соціальні гарантії, якусь гідну заробітну плату – це служба в Збройних силах Російської Федерації", - каже адвокат Олександра Іванова Володимир Ковальчук.

Після завершення дебатів обвинуваченим надали останнє слово. Іванов від нього відмовився. Вирок мають оголосити 31 травня.