Хмельничанин провів перше тренування після перемоги у Всесвітній гімназіаді в Франції

Фото: Суспільне Хмельницький

Третє місце у всесвітній гімназіаді з боротьби здобув 17-річний Костянтин Задоянчук з Хмельницького. У змаганнях, які відбулись у Франції, брали участь 3 тисячі 600 спортсменів, з 63 країн світу

Про це Суспільному розповів старший тренер обласного центру фізичного виховання учнівської молоді Юрій Дячок.

17-річний Костянтин Задоянчук до занять вільною боротьбою займався боксом і кікбоксом. Хлопець розповів, що до всесвітньої гімназіади готувався ретельно.

«Такі змагання в мене вперше. Мені мій тренер сказав, що ти їдеш на змагання і я вже настроювався. Ми готувались, були на зборах в Польщі. Потім я приїхав в Україну, тут до кінця підготувалися, було ще 10 діб», - розповідає Костянтин.

За його словами, страх подолав після першої сутички. Боровся Костянтин із суперниками, в яких вагова категорія на 16 кілограмів більша за його вагову категорію.

«Спочатку було страшно. Потім поборовся з першим суперником і вже було добре. Вже став більш впевнений у своїх силах. Я боровся 4 сутички. Найважче мені було боротися з турком», - каже спортсмен.

Як розповів старший тренер обласного центру фізичного виховання учнівської молоді Юрій Дячок, змагання, у яких брав участь Костянтин, світового рівня.

«Це Всесвітня гімназіада серед школярів 2004-2005 років народження. Ці змагання проводяться серед дітей, які вчаться в загальноосвітніх школах. Хмельниччину та обласний центр представляли Єлизавета Хома і Костянтин Задоянчук», - говорить тренер.

Єлизавета Хома на змаганнях посіла 5 місце.

«Костянтин Задоянчук боровся у ваговій категорії 110 кілограмів. Він поступився за вихід у фінал спортсмену з Туреччини. Костянтин здобув бронзу, поборовши спортсмена з Іспанії. Єлизавета Хома поступилася румунці за вихід у фінал. І в бронзовому фіналі, на жаль, при рівному рахунку поступилася», - каже Юрій Дячок.

За словами тренера Юрія Дячка, спортсмени їздили на змагання за власний кошт.

Що відомо

  • З 14 по 22 травня 2022 року у Франції проводилася Всесвітня Гімназіада 2022 року. Збірну команду України представляли 96 спортсменів, з них чотири родом з Хмельницької області.