На Банковій хочуть переосмислити необхідність існування Конституційного суду

Фото: Facebook / КСУ

Заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов вважає, що необхідність існування Конституційного суду потрібно переосмислити і провести нову реформу.

Про це він заявив в інтерв’ю "Радіо Свобода".

За словами Смирнова, конституційна реформа, яка була проведена за президентства Петра Порошенка, створила Конституційний суд як орган, який взагалі є недоторканим в порівнянні з будь-яким іншим державним органом.

"Тому я вважаю цю реформу ганебним явищем, яке треба згортати і робити нову реформу, в якій переосмислити необхідність існування КСУ", – сказав він.

Смирнов зазначив, що Офіс президента сподівається отримати відповідь на питання, як саме має виглядати реформований Конституційний суд, від конституціоналістів, котрі зараз активно беруть участь у раді відновлення країни.

Що відомо

  • 15 травня закінчився дев’ятирічний термін суддівських повноважень відстороненого голови КСУ Олександра Тупицького. Заступник голови суду Сергій Головатий видав розпорядження про припинення з ним трудових відносин.
  • Після закінчення повноважень Тупицького вакантне місце судді зайняла юристка Оксана Грищук. Указ про це ще 26 листопада 2021 року видав Володимир Зеленський.
  • 19 травня Грищук склала присягу судді Конституційного суду.

Читайте також

Хто стане новим головою Конституційного суду та що зі справами проти Тупицького

ДБР розслідує втечу до Австрії ексголови КСУ Тупицького

Тупицький хотів через суд скасувати перевірку своєї декларації. ОАСК відмовив

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу