"Наближаємо нашу перемогу": Львівщина придбала військові облігації на 200 мільйонів гривень

Львівська ОВА

Львівська ОВА вперше придбала військові державні облігації на суму 200 мільйонів гривень. Гроші від продажу використовуватимуть для фінансування потреб ЗСУ та держави під час війни. Про це повідомив директор обласного департаменту фінансів Олег Демків.

Облігації придбали за кошти від перевиконання бюджету.

"Ми вирішили вибрати той варіант бюджетних "капіталовкладень", який максимально сприятиме наближенню нашої спільної перемоги — придбати військові облігації внутрішньої державної позики. 24 травня 200 мільйонів гривень з обласного бюджету пішли за цим призначенням", — каже Олег Демків.

Військові облігації — це цільові державні боргові цінні папери. Гроші, отримані від продажу облігації, використовують для фінансування потреб Збройних сил України та держави в умовах війни. Виплати за ними на 100% гарантуються державою та обслуговуються Міністерством фінансів України.

"Купуючи військові облігації, фізичні та юридичні особи допомагають зміцнити фінансовий фронт України. Кошти від облігацій використовуються для безперебійного забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану – соціальних та оборонних. Це важливо для того, щоб і надалі чинити опір повномасштабній збройній агресії Росії, а також підтримувати громадян України", — йдеться у повідомленні Національного банку України.

Аукціони з продажу військових облігацій для банків відбуваються щовівторка. Громадяни та бізнес можуть у будь-який час купити військові ОВДП через банки, що є первинними дилерами або через ліцензовані інвестиційні фірми.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський під час виступу на сесії Wall Street Journal CEO Council Summit запропонував компаніям-членам Ради допомогти Україні, купуючи військові облігації України.
  • Міністерство фінансів розпочало продаж в Україні військових облігацій фізичним особам. Ці кошти допоможуть уряду акумулювати багато ресурсів задля подолання кризи.
  • На аукціоні з продажу військових облігацій у перший день його роботи Україна залучила 8 млрд грн до свого бюджету. Таким чином держава зможе отримувати додаткові кошти на період воєнного стану.
  • В Україні випустили військові облігації внутрішньої державної позики номіналом 1 тис. грн та строком обороту один рік. Перший аукціон відбувся 1 березня.
  • 25 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення здійснити державні внутрішні запозичення на 400 мільярдів гривень шляхом поетапного випуску військових облігацій.