56 ударів по парку Горького у Харкові: прокуратура збирає докази злочинів РФ

Харків, наслідки обстрілу парку ім. Горького, травень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Харківській парк Горького російські окупанти обстрілювали тричі з початку повномасштабного вторгнення: працівники парку та прокурори нарахували 56 влучань снарядів.

Про це розповів керівник Шевченківської окружної прокуратури Аміл Омаров.

Нині прокурори та судові експерти-вибухотехніки збирають докази російських обстрілів.

"Може одна ракета летіти, але в ній 30 снарядів. Наша головна мета — щоб кожен, хто давав цей злочинний наказ, хто його реалізовував, поніс кримінальну відповідальність", — каже Аміл Омаров.

Прокурор Роман Петренко показує влучання снаряду біля ретро-частини парку.

Харків, наслідки обстрілу парку ім. Горького, травень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

"Ймовірніше за все це елемент артилерійського снаряду системи "Град", який був випущений з північно-східного напрямку судячи по характеру влучання, входу головної частини снаряду, яка розірвалась. Залишив після себе ось такі пошкодження".

Як повідомили у Харківській міській раді, у парку демонтують атракціони, які пошкоджені внаслідок обстрілів.

Харків, наслідки обстрілу парку ім. Горького, травень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

"Зокрема, технічні фахівці парку демонтують елементи каруселі "Аеробат" — найновішої у парку. Внаслідок ракетного обстрілу пошкоджено майже всі посадкові модулі, деякі з них ремонту не підлягають. Уламки пробили двигун атракціону та знищили пункт управління", — йдеться у повідомленні.

За словами речника парку Андрія Кравченка, ще не відомо, скільки буде коштувати відновлення всіх пошкоджень: "Деякі атракціони зовні нормальні, а коли зайшли в середину з оглядом побачили, що пробитий двигун чи пошкоджена траса пневматична. Складно казати, скільки часу триватиме відновлення парку. Кожен окремий атракціон постраждав по-своєму. Ми маємо близько десяти атракціонів, які постраждали серйозно".

Що відомо

  • 2 квітня російські військові обстріляли парк Горького у центральній частині міста. Внаслідок обстрілу пошкоджені атракціони, пожежу, яка виникла на локаціях парку, загасили бійці ДСНС. Одна людина зазнала поранень, повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.
  • Вдень 3 травня у Харкові оголосили тривогу — про загрозу артобстрілу повідомили о 13:23. В обласному Департаменті цивільного захисту попередили, що російські війська продовжують обстрілювати центр Харкова, райони Павлового Поля та Олексіївки. Жителів цих районів просять не залишати укриття протягом усього дня. Обстрілом пошкоджена паркова зона, де у цей час перебувала родина з дітьми. За словами очевидців, згорів автомобіль та приміщення у зоні відпочинку.