Карнегі-хол у Нью-Йорку організував концерт на підтримку України

Фото: Bobby Shaw/Facebook

У Нью-Йорку в Карнегі-холі відбувся благодійний "Концерт для України", кошти з якого будуть спрямовані на гуманітарну допомогу нашій країні. Про це пише The New York Times.

"Музика лікує та надихає, музика вселяє надію та впевненість, – сказала перша леді Олена Зеленська у попередньо записаному відеозверненні, яке показали на початку програми. – Сьогоднішня подія – нагадування про те, що Україна є невід’ємною частиною світової культури".

На сцені звучали твори класичної та популярної музики, опери, джазу, а також пісні у виконанні українського хору "Думка" із Нью-Йорка. На концерті, зокрема, виступили оперні співачки Енджел Блу, Деніс Ґрейвз, Ізабель Леонард, співак Майкл Файнстайн, піаніст-віртуоз Євген Кісін, скрипалька Мідорі, скрипаль і диригент Іцхак Перлман, джазова співачка Сесіль Сальван. Ведучим концерту був актор Річард Гір.

У Нью-Йорку провели благодійний концерт, присвятивши його Україні. Фото: Bobby Shaw/Facebook

"Після російського вторгнення в Україну ми з болем у серці спостерігаємо за руйнуваннями, які сталися там за останні місяці. У цей кризовий час важливо пам'ятати, що є активні способи надання допомоги тим, хто страждає і піддається нападам", – сказав директор Карнегі-холу Клайв Гіллінсон.

"Карнегі-хол пишається тим, що дає цей історичний концерт на знак солідарності з народом України, і глибоко вдячний неймовірним артистам і любителям музики, завдяки яким стала можливою ця знаменна подія", – ідеться в пресрелізі закладу.

Карнегі-хол у Нью-Йорку організував концерт на підтримку України. Фото: Bobby Shaw/Facebook

У цьому сезоні Карнегі-хол планував висвітлювати творчість Валерія Гергієва, російського диригента, який є відомим прихильником президента Росії Володимира Путіна. Однак після початку повномасштабного вторгнення усі заходи були скасовані. Так Каргені-хол став однією з перших інституцій, які звільнили артистів, що мали тісні звʼязки з путінським режимом. У наступному сезоні Карнегі планує приймати Львівський національний філармонічний оркестр України.

Карнегі-хол заявив, що кошти від його концерту підуть на користь Direct Relief. Заснована в 1948 році, гуманітарна організація діє більш як у 90 країнах світу, де надає допомогу у сфері охорони здоров’я постраждалим від бідності та надзвичайних ситуацій. Вона працює безпосередньо з Міністерством охорони здоров'я України, а також із численними партнерами.

Карнегі-хол – концертний зал у Нью-Йорку, у якому виконують як академічну, так і популярну музику, один із найпрестижніших майданчиків для виконання класичної музики. Його відкрити у 1891 році серією концертів Нью-Йоркського симфонічного оркестру, у яких брав участь диригент Петро Чайковський.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!