На Запоріжжі чоловік після кожного обстрілу знову і знову лагодить будинок

Фото: Суспільне Запоріжжя

У місті Оріхів Запорізької області, яке регулярно обстрілюють російські війська, 68-річний місцевий мешканець знову і знову латає свій будинок після кожного обстрілу.

Про це розповідають журналісти Суспільного, які побували в Оріхові.

Після обстрілів російських військових подвір'я Петра Миколайовича зруйноване. Замість курника залишились самі руїни, на місці кухні — зруйновані стіни, на фасаді будинку вибоїни від уламків снаряда, а дах зруйнований вщент.

Фото: Суспільне Запоріжжя

"Щодня бухкає тут. Коли мене обстріляли перший раз, зруйнували мені дах, вікна все. Я намагався полагодити, накрити. Пішов дощ, у мене стеля розкисла вся та відпала. Хаті 120 років, тоді цементу не було, а так: глина, пісок, кізяк там", — розповідає Петро Миколайович.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Вдруге окупанти поцілили в будинок пенсіонера в суботу, 21 травня. Чоловік каже, що дивом залишився живий:

"Я просто хотів підійти, де у мене кури оце були й забрати яйця. А мене хтось відштовхнув ніби, думаю треба мені в гараж, а гараж он ось у дворі. Це мене бог відвів, що я не пішов за яйцями. Воно біля мене попало. Уламок один біля дверей, потрапив у стіну, а другий в мене. І я заскочив у гараж, а потім повертаюсь, а у мене купа пилу, диму та шматки курей літають. Все знищено".

Фото: Суспільне Запоріжжя

У пенсіонера залишилися дві кози, яких він доглядає. Каже, не може поїхати з міста через них. По господарству порається самостійно. Петро Миколайович розповідає, що переїхав із Запоріжжя до Оріхова та купив тут будинок у 2002 році.

"Дружина мене сюди перетягнула, а я послухав. Сам із Запоріжжя. А тепер немає не в Запоріжжі нічого, ні тут. Я не знаю за що мені?! Я жінку тільки поховав. Із дня похорон я не можу на кладовище до неї з’їздити в Новоселівку, Оріхівського району, бо під Гуляйполем дорога вся розбита. І вони і бухкають, і бухкають", — розказує пенсіонер.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Ночі Петро Миколайович переважно проводить у холодному підвалі, а ранком знову стає до роботи: годує худобу, порається на городі та, скільки є сили, лагодить свій будинок.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram