На Волині автовласники можуть замінити номерні знаки з літерами Z та V на нові

Фото: Суспільне Луцьк

Волинські центри МВС отримали номерні знаки з літеросполукою YA для електромобілів, – розповіла Суспільному в телефонному коментарі спеціалістка зв’язків із громадськістю регіонального центру Юлія Матящук.

Власники автівок, у котрих в номерних знаках присутні літери Z чи V, можуть замінити їх на нові з 27 травня.

"Це за бажанням. У когось можливо асоціація недобра і людина бажає перереєструвати номер. Вже наприкінці тижня кожен громадянин може звернутися та присвоїти інший номерний знак з цими новими літерами", – говорить Юлія Матящук.

Послуга буде платною та буде доступна в чотирьох регіональних сервісних центрах МВС, зокрема в містах Ковель, Камінь-Каширський, Нововолинськ і в селі Струмівка Луцького району.

Загалом власники електрокарів можуть мати різні серії номерів: з літерою Z або V на початку або з комбінацією YA на початку.

Довідково: "Зелені" номерні знаки з латинськими літерами Z або Y згідно з наказом МВС України від 2 березня 2021 року лише для електромобілів, електромобілів-таксі, електробусів та інших типів електротранспорту. Літера Z означає "zero emisson", тобто нульові викиди. Загалом в Україні є майже 16 000 електрокарів із літерою Z на номерних знаках.

Що відомо

  • 22 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7214 про заборону символіки військового вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну "Z" та "V" з пропозиціями, які подав до розгляду президент Володимир Зеленський.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!