Одеський модельєр на тижні моди у Стокгольмі представив колекцію "Соловей", натхненну війною

Ексклюзивно
Cawa Media

На тижні моди у Швеції, що відбувся в травні, український дизайнер Руслан Хвастов підкорив міжнародну спільноту колекцією "Соловей", яка була створена як рефлексія на війну в Україні. Відсоток від продажів автор передасть для ЗСУ.

Руслан Хвастов – одесит, відомий український модельєр і художник по костюмах театру та кіно. У ефірі "Українського радіо. Одеса" розповів про підтримку українців за кордоном, про те, як народилась колекція та як її сприйняли глядачі.

Дизайнер "вдягнув" 13 кінострічок, а поміж них вісім – режисерки Кіри Муратової, яка цінувала його талант. Хвастов працював над фільмами Муратової з 2001 до 2012 року. І цей досвід вплинув на нього як на дизайнера, тож колекція, яку презентували на тижні моди в Стокгольмі, привертає увагу своєю кінематографічністю.

Запрошення на Скандинавський тиждень моди Руслану надійшло від шведської дизайнерки Соні Андерсон, яка є організаторкою та головною дизайнеркою показу:

"Мені дуже подобається, що шведська публіка дуже щира, відкрита чесна і дуже добре приймає українського дизайнера. Мені дуже приємно, що це запрошення було безкоштовним".

Cawa Media

За словами Руслана, мета його колекцій – донести радість та щастя до людей, проте ця відрізняється від попередніх і несе горе, яке відбувається в Україні.

"Колекція була насправді чисто чоловічою, але чоловічі образи були дуже яскравими, тому я їх навіть не демонстрував. Тому що мені здається, ще не час. Мені уже хотілося показати те, що у мене зараз на серці. Мені дуже жаль і шкода того, що відбувається у моїй країні. Багато смертей, багато людей залишаються без житла. Це як у страшному сні. Мені іноді здається, що це не в моїй країні відбувається", – розповів дизайнер.

Режисерував показ Руслан самостійно. Найскладніше, за його словами, було знайти потрібних моделей-чоловіків, аби вони могли передати образ бійця.

"Звісно, я розповів кожній моделі, що я від них чекаю. Вони люди-воїни. Вони українці. Вони зараз дуже у тяжкому стані, як і моя країна", – зазначив Руслан.

Cawa Media

"Дуже багато людей до мене підходили і підтримували. Навіть зовсім мені не знайомі. Це підтримує мою віру в те, що перемога буде за нами", – розповів дизайнер.

У кінці показу на подіум з українським прапором вийшла шведська модель Оксана Чіві, яка родом з Латвії. Загалом у тижні моди брала участь інтернаціональна команда моделей:

"На цьому тижні моди дуже багато було закордонних дизайнерів: Латинська Америка, Бразилія, Італія, Швеція, Бельгія. Дуже багато було інтернаціональних топмоделей. Як от, наприклад, цей сивочолий чоловік – це відома топ-модель зі Швейцарії. Він часто працює на тижнях моди у Мілані, Нью-Йорку, Парижі. Мені дуже приємно, що він працював зі мною, українським дизайнером".

Cawa Media

Назва колекції "Соловей" походить від пісні Go-A, що є музичною основою показу Руслана Хвастова. Серед музичного супроводу була також етнічна музика, представлена у сучасному виконанні.

"Я дуже багато уваги приділяю музичному супроводу. Для мене це дуже важливо. Це підкреслює мету моєї колекції. Вона налаштовує глядача на потрібну хвилю", – розповів він.

Під час показу також трапився збій і треки з етнічною українською музикою грали на показі дизайнерки з Бельгії впродовж 40 хвилин.

Руслан отримав нове запрошення на показ у Женеві, який відбудеться 11 червня. Там він покаже колекцію вечірніх суконь:

"Я дуже сподіваюся, що вона теж сподобається публіці, адже я багато любові в неї вклав. Мені дуже потрібно, щоб мені повірили.Що ця колекція чесна, що вона від українського дизайнера і що ми теж талановиті".

"Я дуже хочу додому і я розумію, що Україна набагато кроків попереду багатьох країн і Чехії в тому числі. Я дуже сподіваюся на якнайскорішу перемогу України над російським загарбником", – заявив чоловік.

Читайте також

  • "Це – накопичений біль від того, що я постійно бачу": одесит створив артоб'єкт, присвячений війні
  • "Намагаюся співати з душею". Військовий з одеської бригади виконує пісні й публікує відео свого співу у соцмережі
  • В Аккерманській фортеці на Одещині відновили турецьку заставну плиту, втрачену під час румунської окупації

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області