Одночасне оформлення ID-картки та закордонного паспорта: як це працює у Рівному

Відтепер процедура оформлення двох паспортів займає близько 20 хвилин/Фото: Суспільне Рівне

Одночасно оформити ID-картку та паспорт для виїзду за кордон відтепер можна у територіальних підрозділах міграційної служби Рівненщини та місцевих центрах надання адміністративних послуг. Загалом оформлення документів займає близько 20 хвилин, кажуть в установі і додають, що вартість послуги не змінилась.

Рівнянину Артему Карманову нещодавно виповнилося 14, це вік, коли потрібно отримати ID-картку. Одночасно вирішив виготовити закордонний паспорт. Оформлення обох документів, каже, зайняло близько 20 хвилин.

"Зробив український паспорт, щоб мати більше змоги щось робити в Україні. Зробив закордонний паспорт тому, що період війни і невідомо, що може зараз статися. У разі небезпеки можна поїхати з сім'єю за кордон", — сказав Артем Карманов.

Нововведення не лише зменшило роботу працівникам, а й додало більше комфорту замовникам документів. Фото: Суспільне Рівне

Одночасно оформити ID-картку та закордонний паспорт вирішила також і рівнянка Дарина Тарасюк. Каже: обидва документи знадобляться їй вже найближчим часом.

"Ми вже були в Чехії, а потім я туди хочу поїхати вчитися. Треба, тому терміново буде краще — суттєво скорочується час і не треба спочатку займати чергу для українського паспорта, потім для закордонного", — зазначила дівчина.

У такому режимі в міграційній службі працюють два дні. Фото: Суспільне Рівне

За новою процедурою працівники міськвідділу Державної міграційної служби працюють кілька днів.

Відбиток сканують одразу на два документи. Фото: Суспільне Рівне

За словами заступниці начальника рівненського міського відділу міграційної служби Оксани Рябчук, роботи поменшало.

"Для нас, як працівників, це дуже зручно, дуже комфортно одночасний прийом документів здійснювати. Одночасно беремо біометрію і на внутрішній, і на закордонний паспорт, скануємо документи один раз. Це полегшує роботу", — розповіла Оксана Рябчук.

Вона уточнила, що так комфортніше і клієнтам — не потрібно очікувати спочатку один документ, а потім ставати в чергу та чекати на інший.

Втім, на ціну послуги нововведення не вплинуло. Вона залишилась такою ж, як і раніше. Фото: Суспільне Рівне

Оксана Рябчук наголосила: нова процедура оформлення документів не позначилася на їх вартості.

"Якщо це внутрішній паспорт — 372 грн за звичайну форму, 498 грн — за термінове оформлення. 733 грн коштує звичайне оформлення закордонного паспорта і 1085 грн — за термінове оформлення. Вартість залишилася незмінною, за осягнення віку — безкоштовно", — сказала вона.

Зі слів Оксани Рябчук, документи приймають усі підрозділи міграційної служби. Також уповноважені це робити й міські та районні ЦНАПи.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram