"За відчуттям було багато помилок". Українка Вікторія Ткачук – про відкриття бігового сезону в Бірмінгемі

АР

Українка показала другий результат у своєму першому ж забігу у 2022 році.

Автор: Сергій Цукіло

Українська легкоатлетка Вікторія Ткачук розпочала змагальний сезон-2022 на етапі Діамантової ліги в Бірмінгемі.

Спорстменка, що спеціалізується в бігу з бар'єрами на дистанції 400 метрів, фінішувала другою, програвши переможниці – срібній призерці Олімпіади-2020 Далайлі Мухаммад із США – 0.31 секунди.

При цьому востаннє Ткачук виступала ще у вересні минулого року. Зокрема, у фіналі Діамантової ліги в Цюриху 27-річна українка стала четвертою з показником 53.76 секунди, що є її особистим рекордом. Зараз же українська бігунка відкрила сезон із результатом 55.25 секунди, випередивши іншу представницю України Анну Рижикову, а також бронзову призерку Ігор у Токіо в естафеті Джаньєв Рассел із Ямайки.

Після виступу у Великій Британії в коментарі Суспільне Спорт Ткачук зауважила, що задоволена результатом, водночас вона відчула, що допустилась по дистанції чималої кількості помилок:

"Я розпочала сезон у Бірмінгемі, і це одразу була Діамантова ліга. У мене таке сталося вперше. Це було дуже хвилююче. Однак мені вдалось показати хороший результат і посісти хороше місце. Як для початку сезону – я задоволена. Я ще не проводила аналіз забігу, але за відчуттям було багато помилок. Де саме і чому саме з’явились ці помилки – будемо вже дивитись і виправляти з тренером.

На стадіоні була шалена підтримка. Це допомогло впоратись із емоціями і показати той результат, на який я була готова зараз.

Я задоволена і налаштована додавати ще, бігти ще швидше, готуватись до основних стартів літнього сезону, які будуть у липні – до чемпіонату світу в Юджині, а також у серпні – до чемпіонату Європи в Мюнхені. Тому будемо старатись виконати весь план і підготуватись як найкраще, щоб представляти Україну на міжнародній арені".

Хто така Вікторія Ткачук?

• 27-річна українська легкоатлетка, яка спеціалізується в бігу з бар'єрами на 400 метрів. Також українка брала участь в естафетах 4х400 метрів і в забігах на 400 метрів без бар'єрів.
  • Особистий рекорд Ткачук – 53.76 секунди. Вона показала цей результат на етапі Діамантової іги в Цюриху. Загалом протягом сезону-2021 українка п'ять разів оновлювала особистий рекорд.
  • Ткачук дебютувала в Діамантовій лізі у 2021 році. Її найкращий результат на змаганнях такого рівня – друге місце, яке вона посіла у 2022-му в Бірмінгемі.
  • Бігунка є учасницею Олімпійських ігор-2020. У Токіо вона вийшла до фіналу, де фінішувала шостою. Також українка виступала на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро у 2016, але тоді вона не змогла пробитись до фіналу.