Українська стрибунка Табашник виграла великий міжнародний турнір в Іспанії, але змагалася "поза конкурсом"

AP

Але медаль за свій результат не отримає.

Українська легкоатлетка Катерина Табашник здобула перемогу у секторі стрибків у висоту на турнірі Iberoamericano в Іспанії, що проходив за участі португало- та іспаномовних країн. Це найбільший турнір, що об'єднує саме представників цієї мовної групи та проходить раз на два роки.

Табашник виступила в Іспанії на запрошення федерації легкої атлетики Іспанії. Там дозволили виступити одразу кільком українським легкоатлетам у зв'язку із повномасштабним вторгненням Росії. Група українських атлетів готується в Іспанії до сезону, а цей старт - можливість взяти участь у змаганнях.

Попри участь українців на турнірі, їхні результати не входили у залік боротьби за медалі. Тобто, місця на подіумі розігрувалися без врахування результатів українців.

Уже на висоті 1.81 метрів боротьба за перемогу у секторі стрибків у висоту розгорнулася між п'ятьма спортсменками. Крім Табашник, цю висоту подолали домініканка Марісабель Сенью, бразилійка Валділея Мартінс, колумбійка Дженіфер Родігес та іспанка Салета Фернандес.

Табашник взяла і наступні дві планки - 1.84 та 1.87 метри - з першої спроби, маючи у суперницях лише Сенью, яка вже гарантувала собі "золото". Але не перемогу на турнірі.

Ключовим моментом боротьби Табашник та Сеньї стала висота 1.90 метри, яку українка взяла з третьої спроби, а домініканка так і не подолала. Намагалася українська стрибунка наблизитися і до особистого рекорду, але наступну планку у 1.95 м так і не взяла.

Результат Табашник - найвищий серед усіх представників України на турнірі. Крім неї, там виступили 17-річний стрибун Дмитро Зуєв та бігунка Анастасія Бризгіна.

Результати українців на турнірі в Іспанії

• Катерина Табашник (стрибки у висоту) - перемога (1.90 метрів)
  • Дмитро Зуєв (стрибки у висоту) - 11-е місце (2.00 метри)
  • Анастасія Бризгіна (біг на 200 метрів) - півфінал (24.34 секунд)

Для Табашник турнір в Іспанії став другим у літній частині легкоатлетичного сезону. На початку травня вона виступила на змаганнях у Найробі, посівши третє місце з результатом 1.88 метри.

Хто така Катерина Табашник

• 27-річна українська легкоатлетка, що народилася у Харкові.
  • Табашник змагалася на чемпіонатах Європи з легкої атлетики. У 2018 році вона посіла четверте місце на турнірі у приміщенні, а у 2019-му фінішувала п'ятою на відкритому повітрі.
  • Особистий рекорд Табашник у стрибках у висоту складає 1.96 метрів. Його українська стрибунка встановила у червні 2018 року у Кропивницькому.