У Чикаго українська громада відновила могилу автора маршу ЗСУ та гімну ОУН, уродженця Прикарпаття Олеся Бабія

Фото: Facebook/Orange Wave

Українська громада у Чикаго відновила могилу поета, вояка та автора маршу українського війська й гімну ОУН "Зродились ми великої години" Олеся Бабія, який народився на Івано-Франківщині. Про це повідомляють на Facebook-сторінці громадської організації "Orange Wave".

Як йдеться у дописі, учасники "Orange Wave" у співпраці з Українським конгресовим комітетом Америки знайшли й відремонтували надмогильний камінь Олеся Бабія.

Учасники громадської організації з Українським конгресовим комітетом Америки знайшли й відремонтували надмогильний камінь Олеся Бабія. Фото: Facebook/Orange Wave

21 травня українці у Чикаго освятили відновлену могилу поета. До заходу долучилися єпископ єпархії святого Миколая УГКЦ Венедикт Алексійчук, ветерани війни, Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов, танцювальні колективи та українці, які живуть у США.

Учасники заходу біля відновленої могили Олеся Бабія. Фото: Facebook/Orange Wave

"Хто б міг подумати, що ми будемо у війні? Хоч ми не є на передовій, але ми — на війні, війна іде. І для нас дуже часто, особливо для тих, хто тут, хто далеко від України, є важливим питання: що ми можемо робити? Тому сьогодні ми вшановуємо пам'ять Олеся Бабія. Він воював зі зброєю не дуже, але він воював зі словом", — сказав у своїй промові єпископ єпархії святого Миколая УГКЦ Венедикт Алексійчук.

21 травня у Чикаго освятили відновлену могилу Олеся Бабія. Фото: Facebook/Orange Wave

"Сталося так, що наприкінці ХІХ на початку XX століття, коли в Європі та в усьому світі розпочалася активна боротьба за національне відродження, народилася плеяда українців, які стали надалі бійцями, поетами, художниками, військовими — стали цвітом нації. І кожен з них був особистістю. Одним із них був відомий нам Олесь Бабій", — говорить Генеральний консул України в Чикаго Сергій Коледов.

Що відомо

Олесь Бабій народився в 1897 році на Калущині. Чоловік воював у Першій світовій війні, брав участь у Перших визвольних змаганнях в Українській галицькій армії, був доктором філософії Празького університету.

Під час Другої світової війни він емігрував у Німеччину, а потім — у США. Олесь Бабій помер в березні 1975 року. У нього не залишилося ні сім'ї, ні дітей.

Пісню "Зродились ми великої години" вважають маршем українських націоналістів. Текст належить Олесю Бабію, а музику до пісні приписують Омеляну Нижанківському. У 1932 році керівний орган ОУН — Провід українських націоналістів затвердив пісню гімном організації.

24 серпня 2018 року гімн ОУН став маршем українського війська на параді до Дня Незалежності України. Також тут вперше офіційно використали вітання "Слава Україні!" — "Героям Слава!"

Ініціаторами створення для українського війська стройової пісні на основі тексту Олеся Бабія стали лідер гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка та учасник гурту "Kozak System" Іван Леньо.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!