У Хмельницькому зоозахисники протестували проти експлуатації крокодилів

Фото: Суспільне.

Зоозахисники у Хмельницькому сьогодні протестували проти експлуатації крокодилів для фотопослуг. Кілька десятків місцевих волонтерів та хмельничан прийшли сьогодні до одного з торгівельних центрів міста, де відкрилась експозиція рептилій «Крокодилова ферма».

Про це розповіла волонтерка громадської організації «Врятуй життя» Дар’я Попович.

За її словами, відвідувачі виставки можуть не лише побачити крокодилів, а й взяти на руки та сфотографуватись, хоча будь-яка експлуатація тварин для фотопослуг – заборонена законом.

Зооволонтерка Дар’я Попович розповідає, що факт фотографування відвідувачів з крокодилами вони зафіксували.

«Сьогодні наші люди перед тим, як ми сюди завітали, прийшли, придбали квитки, їм провели екскурсію буквально на пару хвилин і тоді витягнули рептилію, витягнули крокодила, і всім давали тримати його на руках», - розповідає Дар’я.

За словами Дар’ї Попович, в оголошеннях про відкриття «Крокодилової ферми» у Хмельницькому анонсувалась можливість сфотографуватись з рептилією.

«Вчора ми побачили оголошення в деяких місцевих газетах і місцевих пабліках, де чітко був прописаний текст, що сьогодні буде відкриття, і всі, хто бажає, будуть фотографуватися з тваринами. Але, як ми знаємо, згідно із законопроєктом № 2351 з вересня 2021 року офіційно, згідно закону, заборонена будь-яка експлуатація тварин для фотопослуг», - каже Дар’я Попович.

Хмельницьких зоозахисників обурило те, що на виставці кожен охочий може сфотографуватися з рептиліями. Фото: Суспільне.

Голова громадської організації «Досить свавіллю» Дмитро Гуцалюк розповідає, що напередодні відкриття «Крокодилової ферми» у Хмельницькому, мав телефонну розмову з організаторами.

«На іншому боці слухавки підтвердили інформацію, що вони надають, без всяких проблем, фотопослуги з тваринами. У нас була довга розмова, я просив їх це не робити. Вони сказали, що подумають», - каже зоозахисник.

Директорка центру реабілітації тварин «Дім щасливих рептилій» Світлана Бичковська підтверджує, що мала вчора розмову із хмельницькими зооволонтерами.

«Ми вчора пообіцяли обміркувати пропозицію активістів з приводу фотографування, тому що ми повинні враховувати і побажання місцевих жителів, і активістів, але обміркувавши, вирішили, що зараз потрібна допомога ЗСУ, тому ми 25% ід наших послуг відправляємо через платформу «Юнайтед24» на допомогу нашій армії. Цей закон забороняє фотографуватися з таринами на пляжах, на площах, тобто в таких умовах, але там в законі не написано, що є заборона фотографуватися з тваринами взагалі чи брати взагалі тварину на руки. Такого в законі не має», - каже Світлана Бичковська.

За словами Світлани Бичковської, у них в експозиції представлено 19 крокодилів, п’ять змій та черепаха.

«Ми тут тварин показуємо людям. Тих тварин, яких ми врятували. Наш центр вже 12 років займається порятунком крокодилів, змій та інших рептилій. Ми їх намагаємось викупати у фотографів, у артистів цирку, людей, які не мають змоги їх утримувати, і створюємо для них комфортні умови. У нас вся діяльність законна, у нас у куточку споживача є документи, наш статут, ми оформлені офіційно, і ветеринарні документи у нас є про систематичні ветеринарні огляди наших тварин», - говорить директорка центру реабілітації тварин.

У експозиції реабілітаційного центру «Дім щасливих рептилій» представлено 19 крокодилів, змії та черепахи. Фото: Суспільне.

Дмитро Гуцалюк не розуміє, чому реабілітаційний центр порушує закон, пропонуючи відвідувачам фотографуватись з рептиліями.

«В мене питання до цього реабілітаційного центру, яким чином крокодили отримують реабілітацію від небажаного спілкування з людьми. За цілий день це може бути 30-40-50 людей. Це різна мікрофлора, як мінімум. Це небезпечно. Останній пункт - це просто заборонено законом. Це негуманно і неетично, тому ми сьогодні зібралися з волонтерами, містянами, щоб припинити це правопорушення», - каже Дмитро Гуцалюк.

За словами Дар’ї Попович, якщо відвідувачам «Крокодилової ферми» і надалі пропонуватимуть фотографуватись з рептиліями, волонтери щодня приходитимуть туди.

«Ми добиваємось, щоб цього всього не було в нашому місті. Наше місто гуманне до тварин», - каже дівчина.

Після словесних баталій, волонтерка Дар’я Попович та організаторка експозиції рептилій Світлана Бичковська викликали поліцію.

«Було відібрано заяви, було оглянуто місце та проведено профілактичні бесіди з обома учасниками даної події. На місце було викликано слідчо-оперативну групу, яка в ході подальших обставин буле розбиратися в цій справі», - каже поліцейський, що прибув на виклик, Дмитро Регеша.

Читайте також

Читайте новини у нашому Телеграмі - https://t.me/suspilnepodillya