Одним із російських військових, які фігурують у розслідуванні американської газети The New York Times про розстріл цивільних, може бути 37-річний Чингіз Атантаєв. Про це повідомило російське видання "Важные истории"Видання, яке спеціалізується на журналістських розслідуваннях. Засноване у 2020 році російськими журналістами Романом Аніним та Олесею Шмагун. Зареєстроване в Латвії..
Особу чоловіка журналісти встановили завдяки сервісам розпізнавання людей (на відео, оприлюдненому NYT, видно обличчя російських військових), а також деталям біографії та дописам у соцмережах.
Чингіз Атантаєв народився в Магадані, але вже багато років живе у Пскові. Саме там дислоковані 104-ий та 234-ий десантно-штурмові полки, які, за даними The New York Times, причетні до воєнних злочинів у Бучі.
"У соцмережах Атантаєв підписаний на низку груп, пов'язаних із армією, зброєю та бойовими єдиноборствами. Крім того, у 2017 році, домагаючись покращення житлових умов, він подавав до псковського суду позов до Міноборони "про визнання неповнолітньої доньки його дружини членом сім'ї військовослужбовця", — зазначають "Важные истории".
Дружина Атантаєва заявила журналістам, що його причетність до воєнних злочинів в Україні є "однозначно фейком".
"Самі гляньте, солдати там (на відео The New York Times — ред.) гладко поголені. Як ви гадаєте, вони там у такому вигляді ходили чи що? Тому де вони взяли ці фотографії, взагалі незрозуміло", — сказала жінка.
Читайте також: The New York Times оприлюднило нові докази злочинів військових РФ у Бучі
Що відомо
- Місто Буча Київської області перебувало під окупацією росіян близько місяця, російські військові на важкій техніці потрапили до міста зранку 27 лютого. 31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
- Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто, там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі.
- 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
- У місті Буча та Бучанському районі провели безкоштовний ДНК-аналіз у рамках кримінального провадження для родичів загиблих під час російської окупації. Французька місія разом з українськими експертами опрацювала частину ДНК-профілів невпізнаних тіл та вже встановила 5 збігів із членами родин, які шукають близьких.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 87. Текстовий онлайн
"Звичайне життя стаціонару, тільки пацієнти усі з кульовими пораненнями", — хірург з Ворзеля
Перший суд над російським військовим: хто такий Вадим Шишимарін і в чому його звинувачують
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!