"Місце моєї смерті і мого життя" — захисник Маріуполя опублікував фото з "Азовсталі" і закликав поширювати їх

Зруйнований російськими військами завод "Азовсталь" у Маріуполі. Фото: Дмитро Козацький "Орест"

Захисник Маріуполя Дмитро Козацький ("Орест") 20 травня опублікував у своїх соцмережах світлини з "Азовсталі". "Орест" закликав поширювати його фото — портрети інших захисників та захисниць Маріуполя.

"Ну от і все. Дякую за прихисток "Азовсталь" — місце моєї смерті і мого життя", — написав він у Twitter.

"Поки я буду в полоні, залишу вам фото в найкращій якості, відправляйте їх на всі журналістські премії і фотоконкурси, якщо щось виграю, після виходу буде дуже приємно. Дякую всім за підтримку. До зустрічі", — додав Дмитро.

Боєць з "Азовсталі" виконав пісню Kalush Orchestra під звуки вибухів
Фото: Дмитро Козацький "Орест"
Читайте також: З "Азовсталі" евакуюють тіла загиблих захисників — командир "Азову"
Фото: Дмитро Козацький "Орест"

16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали. Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.

У Росії заявили, що можуть визнати "Азов" терористичною організацією. Вивезених з "Азовсталі" військових хочуть допитати. Згодом повідомлялось, що бійці "Азову" нібито не підлягають обміну. Водночас у Міноборони України назвали заяви РФ щодо військових з "Азовсталі" внутрішньою пропагандою.

Евакуація військових з території підприємства триває.

19 травня Міноборони РФ повідомило, що з 16 травня з заводу вийшли 1730 українських військових, 80 — поранених. Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) розпочав реєстрацію військових, які залишають завод “Азовсталь”. У тому числі — поранених.

"Місце моєї смерті і мого життя" — захисник Маріуполя опублікував фото з "Азовсталі" і закликав поширювати їх. Фото: Дмитро Козацький "Орест"

Українські військові в Маріуполі опинились в оточенні російських військ. Бійці "Азову", ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона тримали оборону на підприємстві "Азовсталь". Там також були цивільні, які ховались від обстрілів та бомбардувань.

Фото: Дмитро Козацький "Орест"

Наприкінці квітня було відомо про сотні поранених, також українські військові не мали достатньої провізії та зброї для тривалих боїв. Президент Володимир Зеленський заявив, що, за висновками керівництва Збройних Сил України, на сьогодні не існує воєнного шляху для деблокади частково окупованого Маріуполя.

Фото: Дмитро Козацький "Орест"

У Генштабі заявили, що гарнізон "Маріуполь" виконав бойове завдання — загалом захисники Маріуполя стримали близько 20 тисяч російських військових. Це не дозволило росіянам захопити Запоріжжя та оточити українських військових на Донбасі.

Спротив українських військових на "Азовсталі" зірвав оперативні плани РФ на півдні Донбасу, повідомило Міністерство оборони Великої Британії. У Маріуполі українські військові знищили близько 6 тис. окупантів РФ і понад 100 одиниць техніки.

Фото: Дмитро Козацький "Орест"
Читайте також: Обличчя "Азовсталі". Історії захисників Маріуполя
Фото: Дмитро Козацький "Орест"

Командування оборони Маріуполя досі на Азовсталі, повідомив 19 травня заступник командиру полку "Азов" Святослав Паламар "Калина".

Фото: Дмитро Козацький "Орест"

Рідні бійців "Азовсталі" просять Туреччину бути гарантом повернення військових.

Фото: Дмитро Козацький "Орест"
Читайте також: "Я помираю кожен день", "Це не війна, це вбивства" — що розповіли родичі захисників "Азовсталі"
Фото: Дмитро Козацький "Орест"

Станом на 20 травня точно невідомо, скільки військових вийшли з "Азовсталі". Президент Зеленський повідомив, що на цю мить цивільні, медики та важкопоранені вивезені з Азовсталі, і вихід усіх військових скоро завершиться.

Фото: Дмитро Козацький "Орест"
Війна. Усі останні новини