У Канаді показали поетично-музичну виставу за поемою миколаївської поетеси Галини Запорожченко

Фото: Галина Запорожченко

У місті Торонто в Канаді 14 травня відбулась прем’єра поетично-музичної вистави за поемою миколаївської поетеси Галини Запорожченко "Мазепа". До роботи були залучені актори Українського драматичного театру "Заграва" (місто Торонто) та хор "Crescendo".

Про це кореспондентам Суспільного розповіла авторка поеми "Мазепа" Галина Запорожченко.

Режисер-постановник Йосип Терлецький, заслужений працівник культури України, тривалий час проживає в Канаді, не полишає творчих зв’язків з Батьківщиною. Помічник режисера — Ольга Банитюк, акторка, лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів читців художніх текстів. Вона була ініціаторкою постановки вистави за поемою. Диригент хору — Павло Фондера. Показ відбувся в Пластовій Домівці ім. Гоцуляків.

"Над театральною виставою працювали понад 50 людей. Треба було продумати і музику, і декорації, і костюми. Думаю, що наші добрі справи — це наші маленькі перемоги, однак вони дуже важливі в контексті великої перемоги України над одвічним ворогом, Московією. Ми разом своїми справами наблизимо день нашої остаточної перемоги над ворогом", — розповідає Галина Запорожченко.

Фото з генеральної репетиції. Фото: Галина Запорожченко

Сама авторка не мала можливості бути присутньою під час прем'єри. З творчою групою працювала дистанційно: пересилала матеріали щодо оформлення сцени, вносила правки. Кошти, зібрані від продажу квитків, передадуть на потреби Збройних сил України. Скільки саме вдалося зібрати — не розголошують.

"Я щиро вдячна друзям, українцям і канадцям, всій діаспорі, за підтримку цієї ініціативи, за їхню працю, їхню любов до України. Люди прийшли на виставу, пожертвували гроші. Наша нація здавна була працелюбною, талановитою і в цьому я ще раз переконалася. Створення поетично-музичної вистави — потужна і кропітка робота великого творчого колективу протягом кількох місяців", — говорить Галина Запорожченко.

Фото з генеральної репетиції. Фото: Галина Запорожченко

Авторка поеми "Мазепа" розповідає, що її твір — це паралель із сьогоденням. На її думку, зараз в Україні повторюються події 300-річної давнини.

"Події, які змальовані в поемі та втілені акторами на сцені — трагедія Батурина, роль гетьмана Івана Мазепи, як великого державника України, у просуванні демократичними шляхами розвитку. Тоді московський царизм, адже Росії ще не було, знищував будь-яку ініціативу і прагнення України до волі. Так відбувається і зараз. Тобто ті події тісно перегукуються із сучасними трагічними подіями, з теперішньою війною — зрада, трагедія, героїзм українських вояків і віра в краще!", — каже Галина Запорожченко.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.