На Запоріжжі перейменують всі об'єкти інфраструктури, пов'язані з радянською добою

Фото з відкритих джерел

У Запорізькій області перейменують вулиці, площі та пам’ятки, пов’язані з періодом Російської імперії та радянською добою.

Процедуру дерусифікації цих об’єктів сьогодні, 20 травня, обговорили на першому засіданні робочої групи при Департаменті культури та інформаційної політики Запорізької обласної військової адміністрації.

У складі групи — науковці, політологи, соціологи, музейники, громадські діячі, журналісти. Вони звернулися до фахівців запорізьких вищих навчальних закладів із пропозицією надати варіанти нових назв із науковим обґрунтуванням.

Також розроблять рекомендації районним адміністраціям області щодо перейменування вулиць та площ. До публічного обговорення процесу дерусифікації залучатимуть і громадськість. Про це Суспільному повідомив директор Департаменту культури та інформполітики Владислав Мороко:

"У нас є вулиця Новгородська, але немає вулиці Івано-Франківської або Львівської. Немає вулиць, котрі пов’язані з нашими історичними подіями чи малими річками. Це треба було робити ще на початку 90-х, але більшість влади складалась із колишніх компартійних функціонерів. Вони й зараз намагаються кричати: що вам Пушкін зробив?".

Владислав Мороко. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Владислава Мороко, аналогічну робочу групу планують створити і при Запорізькій міській раді, з представництвом у ній депутатів. Вже незабаром у тестовому варіанті запоріжцям запропонують обговорити назви трьох міських вулиць:

"Сьогодні ми прийняли рішення запропонувати публічне обговорення перейменування трьох вулиць: Російської, Новоросійської і Московської. Ми зараз формуємо опитувальник, запропонуємо пропозиції, на які вулиці перейменувати. Не можуть ні мистецтво, ні культура не бути прив’язаними до політики".

Процедура дерусифікації торкнеться й окремих пам’ятників та інших об’єктів радянської доби, сказав Владислав Мороко:

"Ми проводимо інвентаризацію всіх пам’ятників Запоріжжя. З них є пам’ятники, а є каменюки, які встановили незаконно, тому ті, що незаконні, будуть одразу демонтуватися. Наприклад, біля пам’ятника “Скорботної матері” стояла гармата".

“Скорботна мати” є комплексом, пам’яткою, наголошує посадовець, а гармата ні елементом комплексу, ні пам’яткою не була. Тому її демонтували. Також, на думку Владислава Мороко, демонтованим має бути танк на площі Університетській, але про це влада спілкуватиметься з громадскістю.

Читайте також: У Запоріжжі малюнок з марки із російським кораблем перенесли на мурал

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!