У Житомирі учні старших та молодших класів ліцею №25 навчатимуться в окремих приміщеннях

Житомир, 20 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

У Житомирі учні старших та молодших класів ліцею №25 навчатимуться в окремих приміщеннях. У міському департаменті освіти розглядають декілька варіантів освітніх закладів, в яких навчатимуться діти. Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка міського департаменту освіти Наталія Єрмакова.

За її словами, підготовку кабінетів та аудиторій в обраних закладах розпочнуть після закінчення цього навчального року.

"Розглядається приміщення на вулиці Троянівська, 5, – каже Наталія Єрмакова. – Це колишнє професійно-технічне училище. Ми сподіваємося, що до першого вересня закінчать ремонтні роботи в приміщенні гімназії №23 і учні початкової ланки 23 гімназії, що нині навчаються в приміщенні 33 школи, повернуться до свого закладу. Тож з'явиться можливість розмістити там ліцеїстів. Пропонують свої послуги також Житомирський державний університет імені Івана Франка та Поліський університет".

Житомир, 20 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 20 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Дві доньки житомирянки Ірини Чаплінської навчаються у третьому та сьомому класі міського ліцею №25. Хоча після авіуадару приміщення класів зруйновані, більшість підручників та зошитів, що зберігалися в школі, збереглися, каже жінка.

"Дуже багато підручників, зошитів, що були в класах, ми змогли винести, – каже Ірина Чаплінська. – Лише у повністю зруйнованій частині школи – ні. Але в решті класів багато меблів, багато парт, все те, що збереглося, персонал із батьками змогли винести".

Ірина Чаплінська. Житомир, 20 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Про те, що учні старших та молодших класів навчатимуться в окремих приміщеннях, Ірина Чаплінська дізналася з соцмереж. Возити дітей до школи наступного навчального року вона планує громадським транспортом.

"Ми проживаємо зараз на вулиці Бориса Тена і від нас їздить маршрутка, – каже Ірина Чаплінська. – В мене двоє дітей сідають на маршрутку і їдуть у школу разом. Старша дитина часто завозить меншу і йде на заняття з легкої атлетики. В подальшому, думаю, що все залишиться так, як було. Нам пропонують такі варіанти, які не віддалені від центру міста".

Житомир, 20 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Станом на 20 травня у ліцеї №25 навчаються майже 1 300 дітей. Окрім того, навчальний заклад продовжує реєстрацію учнів до першого класу.

"Зараз ми проводимо моніторинг статистики, – каже директор ліцею №25 Іван Денисюк. – Скільки буде дітей, чи повернуться з-за кордону, невідомо, тому загальної цифри я не можу сказати. Набір в червні буде проводитися, то я також не можу сказати, скільки в початковій школі буде учнів. Є батьки, які забрали документи. Таких у нас троє дітей".

Іван Денисюк. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 20 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 20 травня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Будівля ліцею №25 була зруйнована четвертого березня внаслідок авіаудару російських військ.

Що відомо

  • У Житомирі шукають приміщення, де у новому навчальному році навчатимуться учні ліцею №25.
  • У Житомирі попрощалися зі зруйнованою внаслідок ракетного удару будівлею ліцею №25.
  • Як школа виглядала після авіаудару — у відео Суспільного.
  • Зранку четвертого березня міський голова Житомира Сергій Сухомлин під час прямого ефіру на своїй сторінці у мережі Facebook сказав, що авіаудару зазнала одну зі шкіл міста.
  • У Житомирі прибирають територію розбомбленої російськими військами школи.
  • РосЗМІ використали фото житомирської школи для ілюстрації у статті про руйнування у Маріуполі.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber