Як митцям отримати виплати в Європі

Фото: timon_k

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України багато українських митців та їхні родини були змушені покинути домівки та залишилися без джерел постійного доходу. Європейські держави створюють ініціативи, щоб підтримати таких людей і дати можливість творити та гідно жити у нових умовах.

Польща

Польське товариство авторів ZAiKS призначає допомогу в розмірі 5000 PLN громадянам України, які долучені до мистецького та культурного середовища України, або членам їхніх родин. З більш детальними правилами надання допомоги можна ознайомитися на сайті товариства ZAiKS.

Також можна подати заявку на отримання гранту Creators for Ukraine від фонду ZAiKS, якщо ви організовуєте діяльність у сфері мистецтва, культури та мистецької освіти для постраждалих від війни в Україні. Максимальна сума гранту складає 20 000 PLN. З усіма правилами надання грантів можна ознайомитися в статуті на сторінці грантової програми.

Чехія

Чеська організація колективного управління OSA – Ochranný svaz autorský ініціювала фінансову підтримку для українських музикантів та їхніх родин. Головна мета – підтримати діячів культури та надати можливість працювати за професією на гідних умовах. Для отримання виплати необхідно заповнити заявку на сайті.

Литва

Міністерство культури республіки Литва пропонує митцям з України, які отримали тимчасовий прихисток на їхній території, стипендію у розмірі 1800 євро. Для подачі заявки на виплату митцям необхідно мати лист про співпрацю з литовськими культурними організаціями. Більш детально ознайомитися з умовами отримання стипендії та переліком організацій, охочих співпрацювати з українськими митцями, можна на сайті міністерства.

Міністерство культури Литви. Фото: Andrius Ufartas

Словаччина

Словацьке авторське товариство SOZA Slovenský ochranný zväz autorský за допомогою платформи Donio продовжує збір коштів для допомоги Україні. Наразі вдалося зібрати понад 28 000 євро. Найближчим часом SOZA планує оголосити програму підтримки українських авторів.

Також Мистецька Рада "Фонду підтримки мистецтв" (FPU) опублікувала свою пропозицію щодо надання грантів українським митцям, за більш детальною інформацією переходьте за посиланням.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!