На цифровому мамографічному комплексі: скільки жінок пройшли обстеження у Вінниці

Півтисячі жінок за місяць пройшли обстеження на цифровому мамографічному комплексі. Фото: Суспільне

Півтисячі жінок за місяць пройшли обстеження на цифровому мамографічному комплексі. Про це Суспільному розповів завідувач відділення променевої діагностики Юрій Мазур.

"Ми можемо виконувати зрізи молочних залоз з товщиною від 1 до 2 мм, що значно полегшує пошуки пухлин, ознаки, передвісники злоякісних новоутворень. Це конструктивна особливість апарата, функція, яка дозволяє робити рух по дузі, і робити одинокі знімки", — каже Юрій Мазур.

Фото: Суспільне Вінниця

Цифровий мамографічний комплекс у Подільському регіональному центрі онкології встановили місяць тому. Завідувач відділення променевої діагностики Юрій Мазур говорить, — це єдиний в області повноформатний мамограф із цифровим детектором та можливістю томасинтезу. Завдяки цій функції можна досліждувати щільну тканину молочних залоз.

Фото: Суспільне Вінниця

Мамографічний комплекс придбали за рахунок субвенції з державного бюджету, говорить Юрій Мазур. Суму не називають. Пройти безкоштовне обстеження можуть жінки віком від 40 років.

На обстеження прийшла вінничанка Інна Голдинська. Жінці — 56 років. Злоякісне новоутворення, що виникає в області шийки матки у неї, розповідає, виявили 6 років тому. Відтоді мамографію робить щороку.

"Раз на рік мамографія і щопівроку по направленню сімейного лікаря, бо я після онкології вже 6 років. На тому тижні записалася, зручно", — розповідає Інна Голдинська.

За місяць мамографію у Центрі онкології зробили півтисячі жінок. Обстеження проводять за попереднім записом.

Читайте також

  • Підсобні робітники, швачки і трактористи: які вакансії на Вінниччині є актуальними
  • У дефіциті — бензин: ситуація на вінницьких АЗС

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!