У Полтаві переселенцям безплатно роздали вишиванки

Фото: Суспільне Полтава

Близько 30 вишиванок для переселенців зібрали та роздали у Полтаві. Ініціювали таку благодійну акцію волонтери, а долучилися усі охочі місцеві жителі, каже співорганізаторка Яніна Барибіна.

За словами волонтерки "Полтавського батальйону небайдужих" Яніни Барибіної, для тих, хто переїхали через війну, саме національний одяг збирали вперше. Акцію влаштували до Дня вишиванки.

"Розпочали ми цю акцію в п’ятницю. Кожен, хто їхав із цих пекельних територій, мабуть, в останню чергу думав, що мені треба взяти вишиванку. Їхали люди на три дні, правда? І вже який день ми маємо війну. Тому виникла така ідея, щоб тим, хто поруч біля нас, подарувати вишиваночки", – пояснює Яніна Барибіна.

Волонтерка Яніна Барибіна. Фото: Суспільне Полтава

Від полтавських волонтерів вишиванки отримали харків'янка Інна Коробейнікова з сином Владом. Удома вишиванок родина не мала.

"Ця вишиванка у мене перша. Мені її подарувала тут пані Яна (одна з волонтерок – ред.), тут, у соборі. Це перша, і навіть не знаю, як описати відчуття. Вона її сама вишивала, це взагалі дивовижно. Те, що я її буду берегти довго, – це 100 відсотків", – розповідає жителька Харкова Інна Коробейнікова.

Харків'янка Інна Коробейнікова з сином у подарованих вишиванках. Фото: Суспільне Полтава

Вишиванки жителі Полтавщини приносили до Свято-Успенського собору, каже Яніна Барибіна.

"Переважно це були, звичайно, дитячі вишиваночки, з яких дітки виростали. Але серед них так само були й вишиванки для дорослих", – говорить волонтерка Полтавського батальйону небайдужих" Яніна Барибіна.

За словами волонтерки таку акцію "Полтавський батальйон небайдужих" влаштував уперше. Роздали зібраний одяг біля Свято-Успенського собору перед Днем вишиванки. Це свято щороку припадає на третій четвер травня.

Читайте також: