Тернопільська художниця створила два десятки жіночих образів

Суспільне Тернопіль

Серію жіночих портретів "Україночки" намалювала тернопільська художниця Наталія Басараб. Це – 20 картин, написаних аквареллю. Вона розповіла Суспільному, що на портретах – дівчата у вишиванках, з квітами у волоссі.

За її словами, в роботах переважають жовті й блакитні тони.

Серія картин Наталії Басараб. Суспільне Тернопіль

На стінах творчої майстерні художниці – полотна, створені за останніх 20 років. На полицях – портретні ляльки відомих акторів. У приміщенні звучить класична музика.

У картинах переважають жовті і блакитні кольори. Суспільне Тернопіль

"Я завжди, коли щось роблю, слухаю музику. Особливо, коли малюю. Творю в супроводі мелодій", – говорить Наталія Басараб.

Коли почалася повномасштабна війна, розповідає жінка, в її житті настала творча пауза.

Наталія Басараб, художниця. Суспільне Тернопіль

"Я не могла малювати, мені взагалі нічого не хотілося. Постійно не було настрою. Я відчувала, як люди страждають на окупованих територіях, як їх там убивають. Колись мені бабуся розказувала про війну, як стріляли, як вони ховалися в льоху. Той льох зберігся, але я ніколи не думала, що згадаю його. Все повторюється, йде, ніби по колу".

"Україночки" Наталії Басараб. Суспільне Тернопіль

Художниця показує картину, яку намалювала задовго до війни.

"Це – графіка, створена в 90 роки. Я уявила символ України і калину. Чомусь лишень тепер побачила, що вона розкинула руки, ніби розіп’ята. І я зрозуміла, що робота зараз дуже актуальна. Чорно-червоні кольори – ніби сум від війни, від страждання, які переживають люди".

Нові картини Наталії Басараб. Суспільне Тернопіль

Після місячної перерви Наталія знову почала малювати. Новий цикл картин об’єднала назвою "Україночки". Каже, любить створювати жіночі образи та відображати красу української берегині.

Читайте також

  • Околиці на палітрі: в історичному заповіднику на Тернопільщині діє виставка

Читайте нас у Telegram - екстрені новини

Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber

Приєднуйтеся до нас в Instagram