Запорізький благодійний фонд допомагає багатодітним родинам виїхати з окупованих територій

Багатодітні сім'ї, котрі залишилися на окупованій території — зараз перебувають на межі виживання.

Про це Суспільному повідомив керівник БФ "Щаслива дитина Альберт Павлов.

За його словами, наразі благодійна організація допомагає незахищеним категоріям ліками та харчовими продуктами. Багато хто з мешканців Запорізької області втратив роботу, а ціни на харчові продукти та предмети гігієни зросли у кілька разів. Більшість магазинів та аптек продають товари тільки за готівку, банкоматів у селах немає. Зняття грошей з картки перетворилося на бізнес — за це беруть від 6 до 25% від суми.

Альберт Павлов зазначає, надають підтримку незахищеним категоріям населення на окупованих територіях. Зокрема, й щодо виїзду до безпечних місць пропонують родинам грошову допомогу.

"В Мелітополь вони просять від 300 доларів за людину. Якщо ми маємо сім'ю, у яких 8 дітей та 2 дорослих – це 3000 доларів тільки для того, щоб спробувати виїхати. Варіанти є, ми намагаємося допомагати з виїздом, надаємо, можливо невелику, але допомогу, з розрахунку близько 1000 грн на людину для того, щоб люди могли виїхати", - каже він.

Альберт Павлов зазначає, що виїжджати з окупації необхідно, адже фонди не можуть підтримувати сотні тисяч сімей протягом довгого часу. Тому багатодітним родинам надають консультації щодо виїзду, надають посилання на групи, де люди координуються.

"Деякі люди, як волонтери пишуть, що вони мають вільне місце, взяти мати та двох дітей безкоштовно. Іноді таке стається. І після того, як доїжджають до Запоріжжя, ми теж консультуємо, якщо хтось хоче виїхати за кордон, до ЄС, ми теж маємо партнерські організації, які організують автобуси, наприклад, з Дніпра до Відня", - каже Альберт Павлов.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram