«А я ще чую тут сміх дітей», — дитячий табір у Чернігові після обстрілу росіянами

Суспільне Чернігів

Дитячі гойдалки заплутані серед дерев, розбиті будівлі і понівечені дерева. Все, що залишилося від дитячого табору «Відкриті двері» поблизу Чернігова. Щороку тут відпочивали до 500 дітей. У березні цей табір обстріляли росіяни. Який вигляд має табір зараз, і що з ним буде – читайте далі.

«А я ще чую тут сміх дітей», — дитячий табір у Чернігові після обстрілу росіянами. Суспільне Чернігів

Порожня зала, вибиті вікна, а на підлозі розбите скло. Це будинок дитячого табору, де раніше були концерти, конкурси, а на подвір’ї завжди був гамір.

Їдальня складена навпіл від удару, поруч - що лишилося від гойдалок. Дитячий табір «Відкриті двері» після обстрілу росіянами тепер в такому стані. Співорганізатор табору Олексій Костюковець розповідає, обстрілювали табір чимало.

Олексій Костюковець. Суспільне Чернігів

«Обстрілів було декілька, вони не закінчилися 14 березня, а протягом певного періоду часу він винищувався систематично. Для мене це не просто будівлі, для мене це сміх, радість, це діти і літня атмосфера, яка тут відбувалася».

Під час обстрілів в таборі залишався охоронець Михайло Савін. Він переховувався під ліжком, а потім втік звідси через ліс. Після обстрілів Чернігова він повернувся у табір і почав розбирати завали.

Михайло Савін. Суспільне Чернігів

«Було 6 мінометів, я це точно пам’ятаю. Я потім рахував скільки ям. Все було як у джунглях. Все було завалено, навіть до воріт не можна було підійти».

Щороку в таборі «Відкриті двері» влітку відпочивали до 500 дітей, переважно, це були діти-сироти, позбавлені батьківського піклування й ті, родини яких опинилися в складних життєвих обставинах.

«А я ще чую тут сміх дітей», — дитячий табір у Чернігові після обстрілу росіянами. Суспільне Чернігів

Тут проводили фотосесії, а перед Новим роком в будинку була резиденція Санти для дітей.

«Не знають навіть, чи він придатний ще до якогось використання, але пам’ятник вийшов чудовий. Пам’ятник безумству. По іншому навіть не можу сказати», - каже Олексій Костюковець.

Чи відновлять табір «Відкриті двері», і чи зустріне він ще колись тут дітей, поки невідомо. Чекають на комісію, яка зафіксує руйнування.

«А я ще чую тут сміх дітей», — дитячий табір у Чернігові після обстрілу росіянами. Суспільне Чернігів

«Відновлення заключається у великій кількості ресурсів, а своїми силами ми не зможемо цього зробити. Дуже сподіваюся, що це місце буде дарувати радість дітям».

Більше - у відео:

Читайте також:

На Чернігівщині колишні безхатьки ховали військову техніку від росіян