Бойові вишиванки: черкаські тероборонці презентували оздоблений однострій

Фото - Ніколас Дубінський

Перші в Україні бойові вишиванки створили в Черкасах. Над вбранням працювали місцеві дизайнери на прохання бійців, розповів пресофіцер Черкаської тероборони Максим Дубінський.

До прийдешнього Дня вишиванки, який у 2022 році відзначатимуть 19 травня, черкаські захисники презентували свою ідею.

За словами пресофіцера Черкаської тероборони Максима Дубінського, у такому особливому вбранні відразу прокидається козацький дух.

"Особливе піднесення відчуваєш, коли ти у вишиванці. Вишиванка – це одяг для душі. І коли на тобі бойова вишиванка, то бойовий дух кожного бійця Черкаської тероборони буде ще більш загартовуватися і буде сильнішим".

Вишита маніжка на військовому однострої. Фото - Ніколас Дубінський

Ідея прикрасити вишиваними елементами однострій Збройних Сил України належить одному з черкаських бійців.

"У чому унікальність військ тероборони: тут зібралися багато фахівців із різних сфер: у нас є викладачі, професори, у нас є мистецтвознавець. Виникла така ідея створити вишиванку для бойової сорочки. Із цією ініціативою звернулися до місцевих художників".

Майстерня у якій створили вишивку для військового однострою. Суспільне: Черкаси

Над задумом трудилися у одній із черкаських творчих майстерень. Якщо на традиційній вишиванці орнамент вишивають безпосередньо на тканину, то на бойову сорочку нашили оздоблену вишивкою маніжку. І це не спроста, пояснила керівниця студії Олександра Теліженко:

"Форма військова — вона готова. Також вона з трикотажу — по ньому не вишиєш. Тому прийшли до такої видумки, що маніжку вишиваємо. Враховано все до міліметра: її можна прикласти і пришити у військових умовах, бойових польових".

Олександра Теліженко. Суспільне: Черкаси

Геометричні мотиви військового колориту на маніжці – як втілення мужності. А ще, неабиякий оберіг, пояснила мисткиня:

"Вишиванка – це не картинка, це енергетика. Енергетичний захист. В українців так було завжди. Завжди під жупаном була черкеска, під черкескою – вишиванка. Вишиванка гріє душу і створює комфорт: енергетичний захист навколо тіла. І це всі знали прекрасно", пояснила пані Олександра.

За її словами, новий проєкт не лише про естетику й традиції, а й про перемогу. Поки що на культурному фронті, а згодом і на військовому.

Фото - Ніколас Дубінський

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також