Дві картини житомирського художника Юрія Камишного представлять на міжнародному арт-проєкті

Ексклюзивно
Картини художника Юрія Камишного. Колаж: Суспільне Житомир

Роботи народного художника України житомирянина Юрія Камишного представлять на виставці Міжнародного арт-проєкту "Повернись живим!" Це картини на воєнну тематику, розповів Суспільному Юрій Камишний. Відкриття експозиції заплановане на 28 травня.

За словами художника, він запропонував організаторам вернісажу кілька робіт олійними фарбами з циклу, створеного в 2016 році, котрий був присвячений учасникам бойових дій на сході нашої держави. Оргкомітет відібрав дві картини: "Святії Воїни Землі – ти серед них, мій татко милий"та "Я вірила, вірила: вернувся ти – прийде і Мир!".

На обох полотнах – символічний образ воїна, прототипом якого став житель Житомирщини Олександр Поліщук. З 2014 року він чотири рази був в АТО, а сьогодні допомагає армії тим, що займається підготовкою резервістів.

"Герої цих картин – це символічні образи: образ українського воїна, що є надією і гордістю людей, яких він захищає; образ дітей – це майбутнє України: світле, радісне, щасливе. Я не можу мовчати про те, що нині відбувається з Україною. Ця війна мені дуже болить і я вірю в нашу перемогу!" – каже Юрій Камишний.

Житомирський художник Юрій Камишний. Художник Юрій Камишний. Фото надане Юрієм Камишним

Юрій Камишний став одним із понад пів сотні професійних митців, чиї роботи увійдуть до експозиції, розповів Суспільному співзасновник Міжнародного арт-проєкту "Повернись живим" заслужений журналіст України Сергій Комісаров.

"Всього у конкурсному відборі брали участь роботи понад 100 митців із України та зарубіжних держав. В результаті відбору до експозиції увійшли картини, плакати та скульптури понад пів сотні майстрів з Маріуполя, Харкова, Кривого Рогу, Житомира, Києва, інших міст України, є роботи восьми митців з Литви. Всі вони стануть ядром цього інтернаціонального вернісажу. Щодо картин Юрія Камишного, то, як на мене, вони на всі 100 відсотків відповідають темі та ідеї нашого творчого задуму", – зазначив Сергій Комісаров.

Сергій Комісаров каже, що картини Юрія Камишного ідеально вписалися у їхній проєкт. Журналіст Сергій Комісаров. Фото надане Сергієм Комісаровим

Окрім робіт професійних художників та скульпторів, відвідувачі виставки побачать 35 дитячих робіт, автори яких живуть в Україні, Болгарії та Франції. Тематичні малюнки представлять і дружини послів іноземних країн, акредитованих в Україні.

Виставка Міжнародного арт-проєкту "Повернись живим!", який проходить під егідою Національної спілки художників України, експонуватиметься в Києві впродовж десяти днів. Відкриття експозиції заплановане на 28 травня в київській галереї "Хлібня" на території Національного заповідника "Софія Київська". Потім організатори планують зробити принти картин і повезти їх на передову в зону бойових дій та до військових шпиталів, де лікуються поранені бійці. Також по завершенню виставки випустять спеціальний каталог.

З 15 червня оргкомітет починає прийом нових робіт для експозиції другої Міжнародної виставки "Повернись живим!".

В планах представити творчість митців за кордоном – на "Днях України у Кошиці", які цього року мають пройти в Словаччині з 22 по 28 вересня.

Читайте також

  • У Житомирі презентують міжнародну пересувну фотовиставку "Кольори Індії", присвячену 70-річчю Конституції Індії. В експозиції – світлини трьох митців, в числі яких і житомирянин, народний художник України Юрій Камишний.
  • У Вінницькому художньому музеї відкрили фотовиставку "Кольори Індії" – близько 80-ти світлин фотохудожника Юрія Камишного.
  • 24 липня у житомирській художній галереї "Gnatyuk Art Center" відкрили виставку світлин художника Юрія Камишного, фотографа Геннадія Кравця та індійського дипломата Капіша Гаура.
  • Житомирський художник Юрій Камишний покаже картини, які малював на газетах під час подорожі до Індії.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного