Фінська держкомпанія Gasum відмовилася платити за російський газ рублями

Фото: Wikipedia

Фінська державна енергетична компанія Gasum відмовилася від оплати російського газу в рублях і судитиметься з "Газпромом" через таку вимогу.

Про це йдеться у пресрелізі компанії, розміщеному на її сайті.

"Gasum не приймає пропозицію ТОВ ''Газпром експорт'' про перехід на розрахунки в рублях і, отже, не платитиме у рублях відповідно до запропонованого механізму оплати. Крім того, у компаній є суттєві розбіжності щодо інших вимог, висунутих щодо угоди", — йдеться у повідомленні.

У компанії заявили, що передають газовий контракт на розгляд Арбітражного суду, оскільки одностороння вимога "Газпрому" щодо оплати газу у рублях не відповідає умовам контракту, укладеного восени 2021 року.

Що відомо

  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. Причиною стала відмова платити за блакитне паливо в рублях на вимогу Москви.
  • Провідна данська енергетична компанія Orsted відмовилася вести розрахунки з "Газпромом" в рублях і припинила закуповувати російське вугілля.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.

Читайте також

Bloomberg: "Газпром" намагається переконати Європу, що плата за газ у рублях не порушує санкцій

ЄС може знайти спосіб сплачувати за російських газ без порушення санкцій — Reuters

"Через напад РФ вплив на психічне здоров’я буде спостерігатися протягом десятиліть" — голова Бюро ВООЗ в Україні

"Заяви Путіна свідчать про ненависть до українського народу" — інтерв’ю з генеральною секретаркою Amnesty International

Росіяни говорили: "За два дні будемо в Києві". Як мешканці Демидова затопили село і зламали плани армії РФ

The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу