Мистецтво задля допомоги: черкаська поетеса презентувала збірку

Суспільне Черкаси

У Черкасах 18 травня поетеса Вікторія Пожар презентувала дебютну збірку віршів. Подія мала доброчинний характер: збирали кошти на закупівлю книг українською мовою для дітей і дорослих в Черкаський гуманітарний центр, розповіла авторка Вікторія Пожар.

Вікторія Пожар – письменниця, співачка, телеведуча на Суспільне Черкаси. Нині вона перебуває в декретній відпустці — виховує сина Дарія. Вперше свій день народження вона вирішила відзначити нестандартно: ініціювала вечір-презентацію власної віршової збірки, щоб зібрати кошти та витратити на придбання україномовних книг для міського гуманітарного центру.

Черкаська поетеса Вікторія Пожар. Суспільне Черкаси

Презентація відбулася в художньому салоні "Мистецтво", в камерній атмосфері.

Суспільне Черкаси

Серед присутніх був чоловік Вікторії, черкаський поет, ведучий програм на Суспільне Черкаси, драматург і перший слухач її поезії Олексій Юрін. Саме він і був коректором першої книги дружини, яка побачила світ у видавництві Юлії Чабаненко.

Олексій Юрін вітає дружину Вікторію з дебютною збіркою поезій. Суспільне Черкаси

Мама поетеси Тетяна Скубенко приїхала зі Сміли, де вона проживає і працює учителькою в школі, аби привітати доньку з дебютом та ювілейним днем народження. Пані Тетяна і сама пише дитячі вірші та перемагала в конкурсах.

Вікторія з мамою Тетяною. Суспільне Черкаси

Пані Тетяна розповіла, що Вікторія проявляла таланти з раннього дитинства: співала, танцювала і писала вірші.

Мама Вікторії пані Тетяна. Суспільне Черкаси

"Коли вона прийшла до школи, записалася до моєї літературної студії, тому що я є керівницею літературної студії "Ліра" в Смілянській першій школі. Там на конкурсах вона перемагала. У десятому класі Віка перемогла на захисті робіт МАН, вона захищалася в студії літературної творчості, потрапила і на всеукраїнський конкурс. Її вірші друкували в періодиці. Закономірно, що вона стала студенткою черкаського університету факультету журналістики, бо для неї близьке – писати, творити, уявляти", – розповіла мама Вікторії Пожар.

Свою збірку поезій, яка вийшла накладом 200 примірників, Вікторія назвала "Зелений чай". Саме чайні церемонії нагадують їй процес пізнання поетичного слова.

Суспільне Черкаси

"Для мене процес пізнання поезії дотичний до урочистої чайної церемонії, під час якої японці керуються чотирма шляхетними істинами буддизму: гармонія, шанування, чистота, спокій. Аналогічно зі споживанням поетичного мистецтва – важливий кожен компонент", – пояснила авторка.

Суспільне Черкаси

За словами Вікторії Пожар, поетичну колекцію вона збирала три роки, в різних містах і емоційних станах. У ній зібрані поетичні твори на любовні, езотеричні та філософські мотиви.

"У ній любов, розчарування, надія і нове життя. Цієї весни я зрозуміла, що нічого не можна відтерміновувати, адже життя швидкоплинне і непередбачуване. Тому долучаюся до культурного фронту саме зараз", – розповіла поетеса.

У скриньку присутні кидали кошти на придбання україномовних книг для гуманітарного центру. Суспільне Черкаси

Вікторія презентацією збірки ініціювала збір коштів на придбання книг для дорослих і дітей у Гуманітарний центр Черкаської міської ради.

"Туди приходять люди, які втекли з-під обстрілів і, крім першочергових потреб, вони запитують про книги. Нині поряд з онлайн ресурсами книга продовжує жити й бути популярною. Тому мені як видавчині за освітою приємно долучитися до наповнення україномовного книжкового фонду", – прокоментувала Вікторія.

Поетеса декламувала свої твори та виконала пісню.

Суспільне Черкаси

На презентації збірки була присутня народна артистка України, артистка Черкаського драматичного театру Тетяна Крижанівська. За її словами, вона вперше познайомилася з Вікторією та її творчістю.

Народна артистка України, артистка Черкаського драматичного театру Тетяна Крижанівська. Суспільне Черкаси

"Я її відкрила для себе. Я була здивована її відвертістю. Вона чиста, як гірський струмочок, прозора. Вона не просто читала поезію. Це була театральна вистава, з музикою. Мені сподобалося, як вона представляла свою поезію, різну за жанрами, і вона змінювалася також. У кінці була пісня як чудовий фінал. Дуже сподобалися її дитячі віршики. Я придбаю цю її книгу", – поділилася своїми враженнями після презентації Тетяна Крижанівська.

По-новому відкрила для себе Вікторію Пожар її подруга дитинства Катерина Суботова, учасниця "Голосу країни".

Катерина Суботова, подруга Вікторії. Суспільне Черкаси

"Вікторію я знала ще з дитинства, а такою її побачила вперше. На різних етапах я її знаю, але такою сильною, жіночною та тендітною одночасно я її побачила вперше. Дуже вражена віршами, як вона їх подає. А її доброчинна ініціатива є дуже гарною ініціативою, тому що зараз багато людей, які не мають можливості придбати книги. І класно, що є така ініціатива, яка сприяє тому, щоб люди розвивалися ще і в цьому напрямі", – розповіла Катерина.

Черкаський журналіст Володимир Сакунов сказав, що йому сподобалася ідея збірки та та її назва.

Черкаський журналіст Володимир Сакунов. Суспільне Черкаси

"Збірка Вікторії Пожар є філософією Сходу. Якщо брати церемонію чаювання, то вона завжди проходить у якомусь колективі. Через це ми намагаємося осягнути як себе, як і людей, які нас оточують. Хто пізнає закони чаювання, той стає мудрим. Думаю, в подальшому в авторки мудрість буде ще більшою. На Сході п'ють зелений чай. А з погляду медицини він найбільш корисний серед чаїв", – прокоментував пан Володимир.

За словами Вікторії, перша збірка стала для неї однією з найбільш радісних подій у її житті. Поетеса звернулася до містян з проханням доєднатися до доброчинності на підтримку української культури у воєнний період.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного