Вишиванка для королеви. Як прикарпатка популяризує український стрій в Іспанії та допомагає під час війни

Колаж: Суспільне Карпати

Прикарпатка Ольга Соловей вишила сорочку для королеви Іспанії Летиції, яку вона одягнула на знак підтримки українського народу. Продаючи святкову одежу, жінка не підозрювала, що її одягне Летиція.

Як вишиванка опинилася у королеви Іспанії, про популяризацію українського строю в Мадриді та допомогу під час війни, Ольга Соловей розповіла Суспільному.

Ольга Соловей — родом з Отинії. Деякий час жінка проживала в Івано-Франківську. Проте останні шість років мешкає в Мадриді. Там жінка займається різною роботою, проте ніколи не полишає вишивання.

Ольга Соловей. Фото: Facebook/Olga Solovey

Часто, каже Ольга, бралася до рукоділля, коли відчувала сум за Батьківщиною. Тому й назбиралася чимала колекція вишиванок. Свої роботи жінка виставляє у соцмережах. Там пише про український стрій. Каже, іспанки дуже полюбляють вишиванки.

Фото: Facebook/Olga Solovey

"Я дуже часто зустрічаю іспанок у своїх сукнях на вулицях Мадриду. Тоді підходжу, що б з ними поспілкуватися. Вони — дуже привітні й люблять наш український одяг", — розповідає Ольга.

Фото: Facebook/Olga Solovey

У родині жінки вишивали обидві бабусі й мама. Ольга також почала вишивати у дитинстві від серветок до ясьокз лемківської говірки — маленька вишивана подушка під голову. , проте не могла увити, що у неї придбають вишиванку для королеви.

"Одного дня мені зателефонувала Ева і сказала, що хоче купити сорочку. Я від початку війни займалася гуманітарною допомогою для українців і не дуже хотіла продавати. Але погодилася зустрітися із покупцем", — пригадує Ольга.

Коли клієнтка прийшла, щоб подивитися на вишиванки, я її запитала: "Навіщо тобі ця вишиванка? Може ти — вчителька у школі, чи для роботи?" Жінка не сказала, кому купила сорочку, але обіцяла повідомити наступного дня.

"Це якраз були перші дні, коли бомбили Київ. Я Еві показувала фотографії, і ми обидві плакали. Вона мене підтримувала", — каже рукодільниця.

Королева Іспанії Летиція. Фото: Getty Images

3 березня королева Іспанії Летиція відвідала у цій вишиванці один із соціальних проєктів фонду "Mutua Madrileña". Її промова не була запланована, тож Летиція вирішила сказати все без слів і одягнула вишиванку, передає видання "El Periódico de España".

"Вранці її стилістка надіслала повідомлення, для кого ця вишиванка. Але я одразу не повірила. Та й думала про інше. Коли увечері нарешті ще раз прочитала, я була дуже шокована. Адже гардероб королеви дуже ретельно підбирають. Тоді подякувала від себе та імені всіх українців за підтримку", — говорить жінка.

Фото: Facebook/Olga Solovey

Ольга розповідає, що від перших днів повномасштабної російсько-української війни в Іспанії відчувалася підтримка влади. Для створення центру допомоги для України надали приміщення асоціації "Cumbre Eslava"асоціація для допомоги інтеграції людей зі слов'янських країн в Іспанії.

Фото: Facebook/Olga Solovey

"Це — дуже велике приміщення. Пам'ятаю, як у перші дні ми отримали дві коробки допомоги від іспанців і дуже раділи. А вже за день-два центр був цілком заповнений різними необхідними речами. Ми були вражені", — каже Ольга.

За її словами, офіційно волонтери передали 110 вантажівок гуманітарної допомоги для України. Це здебільшого медикаменти та їжа. Окремо люди активізувалися для допомоги біженцям.

"Ми створили групу, де юристи надавали супровід, роз'яснювали, як оформити документи. Роздавали їжу, одяг, ліки. Був такий випадок, коли жінка приїхала у піжамі. Тому допомога була різною. Хтось працював і як перекладач", — розповідає Ольга.

Фото: Facebook/Olga Solovey

Після 24 лютого майже місяць жінка не була на роботі, адже займалася волонтерством. Каже, усі ставилися з розумінням.

"Нам допомагали всі. У центрі з перших днів також працює волонтер з Латвії. Іспанки приходять, допомагають сортувати медикаменти, перекладати. Є і з Латинської Америки. І, звичайно, українці, які емігрували в Іспанію", — каже Ольга.

Фото: Facebook/Olga Solovey

Асоціація "Cumbre Eslava" організовує концерти, щоб зібрати гроші для українців. Також волонтери відкрили магазин у Мадриді, в який люди приносять від рукоділля до одягу. Частину з продажу передають на благодійність.

Фото: Facebook/Olga Solovey

Ольга каже, що згодом планує повернутися в Україну, бо хоче саме тут жити. Але найбільша її мрія — перемога України у війні. Адже зараз і її рідний брат взяв до рук зброю та захищає країну від російських окупантів.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!