Звикають до нового дому: у черкаському зоопарку живуть тварини-"переселенці"

Суспільне Черкаси

Тридцять нових тварин з'явилися у черкаському зоопарку за період повномасштабної війни. Для деяких із них будують нові вольєри. Частину тварин після закінчення війни заберуть власники, розповів Суспільному директор Євгеній Ван.

Серед нових "жителів" – ссавці та рептилії. Відвідувачі їх можуть побачити після місяця карантину.

За словами завідувача відділу акватераріуму Ярослава Кузьменка, від приватних зоопарків до черкаського потрапили анаконди, сітчасті пітони, гекони і кілька черепах.

Суспільне Черкаси

"Вони сидять окремо, а через місяць, якщо з твариною все гаразд і вона поводиться нормально, після певних медикаментозних маніпуляцій ми підсаджуємо її до своїх тваринок", – пояснив він.

Парагвайська анаконда, розповів фахівець, наразі поводить себе спокійно:

"Молода особина, їй десь років 2-3. В основному до 5-6 років вони виростають до повного розміру. Ці тварини досить таки агресивні самі по собі, але зараз вона спокійна".

Суспільне Черкаси

У раціоні зоопарку – фрукти, банани, повидло, перепелині яйця, м’ясо та інші продукти.

Уподобання у кожного різні, пояснила доглядальниця Катерина Литвиненко. Наприклад, хижак із сімейства єнотових кінкажу за смаковими вподобаннями – тварина-гурман.

"Вони доволі спокійні, звикали ми до них, а вони до нас. Тепер їх можна і погладити", – розповіла вона.

Суспільне Черкаси

До війни у черкаському зоопарку не було ні азійського мусанга, ні кінкажу, розповіла завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча:

"Кожен вид по-своєму цікавий. Наприклад, мусанги виробляють найдорожчу у світі каву та мають специфічний запах. Ще одна їхня особливість – у природі вони за все своє життя можуть жодного разу не спуститися на землю".

Зі слів пані Лідії, годують нових тварин відповідно до книги раціонів:

"Ми даємо їм фрукти і м'ясо. Хтось відразу хапає м'ясо, хтось, навпаки, в першу чергу хапає банан, кульбабку, родзинки чи солодощі – у кожного свої «добреники», це все індивідуально, як і в людей".

Суспільне Черкаси

Анна Гончарова з донькою Ольгою та сином Левом на Черкащину приїхали із Сум на період війни.

"Найбільше мені сподобалося, як оформлений зоопарк. Зроблено зі смаком, зручно, для тварин гарні умови створили. Особисто мене видра дуже вразила, а ще біля мангуста ми затрималися", – поділилася враженнями жінка.

Киянка Аліна до черкаського зоопарку ходила з донькою Лізою. Про нього, зі слів жінки, дізналися від водія місцевої маршрутки:

"Ми у захваті. Мені дуже сподобалися птахи, і взагалі приємні враження, дуже пізнавально – для дітей і дорослих. Відволікає від нашого сьогоднішнього життя".

Суспільне Черкаси

За словами директора зоопарку Євгенія Вана, за 80 днів повномасштабної війни зоопарк безоплатно відвідали 10 тисяч переселенців.

"Аби піти до зоопарку безоплатно, вони показують довідку про те, що тимчасово переміщені особи, і йдуть. Якщо є потреба, то ми формуємо екскурсії", – розповів він.

Щодо кормів та м’яса для тварин, то ними поки забезпечені, додав директор.

Повне відео:

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!