Окупанти збирають дані про населення та грабують заводи — міський голова Мелітополя про ситуацію в місті

Фото з Фейсбук-сторінки Івана Федорова

У тимчасово окупованому Мелітополі російські окупанти збирають дані про жителів, які залишилися в місті, та продовжують грабують заводи.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі єдиного телемарафону.

За словами посадовця, ситуація в місті з кожним днем стає все напруженішою:

"Декілька днів тому росіяни почали в бібліотеці збирати списки людей, прикриваючись благим наміром. Вони кажуть, що, зважаючи на те, що у місті наразі 80% людей безробітні, вони збирають анкетні дані для того, щоб допомогти з роботою, але ми розуміємо, що вони на жаль, мабуть, готуються до якогось референдуму".

Солдати РФ розпочали грабувати єдине у Мелітополі державне підприємство "Гідромаш", яке багато років не працює, проте зберігає усю матеріально-технічну базу: станки, преси:

"Така ж ситуація на заводі автотракторних запчастин, який з перших днів взяли під контроль солдати РФ. Спочатку вони вивезли звідти всі меблі. Сьогодні вони намагаються зробити так, щоб цей завод обслуговував оборонний комплекс РФ".

Читайте також: Завезені росіянами у Мелітополь невідомі люди поширюють фейки російської пропаганди

Півтори місяці тому вони намагалися відновити учбовий процес, але їм це не вдалося, тому що на колаборацію погодилися одиничні вчителі та технічний персонал, зауважує очільник міста:

"Сьогодні вони розуміють, що вже літо, вже нема сенсу. Вони вмовляють наших вчителів працювати за російською програмою і кажуть, що у них недостатня кількість вчителів ні в Криму, ні в Ростовській області, тому їм не вдасться привезти на територію міста Мелітополя та Мелітопольського району достатню кількість вчителів".

Також окупанти грабують і школи та дитячі садочки Мелітополя:

"Ми велику кількість шкіл і садочків перебудували. Вони знаходяться навіть в кращому, ніж європейському стані. Тому перше, що вони зробили, це з нових наших шкіл меблі і обладнання повиносили. Тим, хто погодився на колаборацію, вони пообіцяли заробітню плату в рублях, але вони не заплатили".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram