Кропивницькі спортсмени завершили виступи на Дефлімпіаді у Бразилії з 22 медалями

deaflympics2021.com

П’ятеро спортсменів із Кропивницького, які брали участь у Дефлімпійських іграх у бразильському місті Кашіас-ду-Сул у складі збірної України, завершили свої виступи, вигравши 22 нагороди різного ґатунку. Про це Суспільному розповів директор регіонального центру "Інваспорт" Олег Соколовський. Останньою медаллю кропивничан стала бронза стрільця Сергія Фоміна.

Другу свою медаль, Сергій Фомін виборов у швидкісній стрільбі з 25 метрів з малокаліберного пістолета. Усього українські стрільці виграли 12 дефлімпійських нагород, чотири з яких – у кропивничан Олександра Костика (дві бронзи – ред.) та Сергія Фоміна (срібло і бронза – ред.).

Сергій Фомін із бронзовою медаллю Дефлімпіади. paralympic.org.ua

У змаганнях плавців кропивничани виграли 18 медалей: Ірина Терещенко має золоту, п’ять срібних та чотири бронзові нагороди, Дар’я Тарасенко – чотири срібні та одну бронзову медаль, Владислав Гриценко – золото і два срібла.

Зліва – направо: Владислав Гриценко, Ірина Терещенко, тренерка Олена Кузніцова, Дар'я Тарасенко. paralympic.org.ua

Загалом українські дефлімпійці завершили змагання з плавання з 29 медалями.

• Збірна України вперше перетнула позначку в 50 золотих нагород на Дефлімпіаді, ставши другою країною в історії, якій підкорилося подібне досягнення.
  • Усі учасники Дефлімпіади від Кіровоградщини виграли медалі.
  • 10 травня українські дефлімпійці вперше в історії вступів збірної України на Дефлімпійських іграх подолали бар’єр у 100 нагород.
  • Дефлімпіада-2021 триватиме до 15 травня. Усього розіграють 209 комплектів нагород. На останніх трьох Дефлімпіадах збірна України фінішувала другою в медальному заліку, єдине перше місце – у 2003 році. До участі у Дефлімпійських іграх не допустили збірні Росії та Білорусі. Міжнародний паралімпійський комітет може позбавити членства Росію та Білорусь через війну проти України.
  • Першу медаль ігор для Кіровоградщини, бронзову, виграла кропивницька плавчиня Ірина Терещенко на дистанції 200 метрів вільним стилем.
  • Кропивничанки Дар’я Тарасенко та Ірина Терещенко, у складі збірної України, стали третіми в естафеті 4 по 100 метрів вільним стилем. Ірина Терещенко здобула "бронзу" в індивідуальних змаганнях на дистанції 50 метрів брасом.
  • Перше срібло Дефлімпіади для Кіровоградщини виборола також Ірина Терещенко.
  • Кропивницькі плавці Владислав Гриценко, Дар’я Тарасенко та Ірина Терещенко виграли срібні медалі Дефлімпійських ігор на стометрівці брасом, жіночій естафеті 4 по 200 метрів та змішаній естафеті 4 по 100 метрів вільним стилем.
  • Кропивницька плавчиня Ірина Терещенко виграла перше золото Дефлімпіади. Першу медаль, бронзову, у змаганнях стрільців для Кіровоградщини виграв Олександр Костик.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб