"Без людей нічого б не змогли зробити", - староста Гладківки про гасіння лісових пожеж на Херсонщині

Фото: Макс Миронюк/facebook

Староста Гладківського старостинського округу Вікторія Ткаченко говорить, що тільки завдяки самоорганізації жителів навколишніх сіл вдалося загасити лісову пожежу на Херсонщині.

Жителі Малих Копанів, Великого Клину та Гладківки самоорганізувались і допомогли громаді Таврійського загасити лісову пожежу.

У цій ситуації не могли нічого зробити ні голова обласної військової адміністрації, ні депутати обласної ради, розповіла Вікторія Ткаченко Суспільному.

Фото: Едуард Михайлов/Faceboor

"Саме наші хлопці цілим миром збирали кошти, щоб заправити машини Гладківського лісництва. І до окупантів їздили наші хлопці, щоб дали дозвіл заїхати до лісу та гасити пожежу. І під автоматною чергою теж лежали наші хлопці", - написала Вікторія Ткаченко.

Фото: Едуард Михайлов/Faceboor

Вона подякувала всім жителям, "які зробили неможливе – приборкали вогневу стихію".

Що відомо:

  • Від середини квітня у Херсонській області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими.
  • 5 травня в Геройському та Іванівському лісництвах горіли ліси, причини пожежі не відомі. Загасити пожежі швидко практично неможливо, бо лісівникам доводиться робити це вручну. Для цього не вистачає ні людей, ні можливостей.
  • На території Голопристанської громади жителі області власними зусиллями загасили лісові пожежі на площі 10 гектарів. Також до гасіння долучились місцеві біля лісгоспу в районі Гладківки.
  • Пожежі на Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Горить на межі Миколаївської та Херсонської областей.
  • Найсерйозніша ситуація із лісовими пожежами зараз на Херсонщині, повідомив голова Держагентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець. За його словами в окупованій Херсонській області вогонь охопив понад 1587 га. Військові РФ почали пускати державну лісову охорону до місць із загоряннями.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber