Трупа драмтеатру Маріуполя на сцені Закарпатського облмуздрамтеатру поставить п’єсу про Василя Стуса

Фото: mapio.net

Трупа драмтеатру Маріуполя буде виступати в Закарпатському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв. Про це Суспільному повідомив директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА Євген Тищук.

Це сцена Закарпатського облмуздрамтеатру. Саме тут буде виступати маріупольська трупа. В їхньому театрі вона нараховувала 52 артисти, а до Ужгорода наразі приїхала виконувачка обов'язків директора художнього керівника у Маріуполі Людмила Колосович.

Людмила Колосович в. о. директора художнього керівника Донецького академічного облдрамтеатру в місті Маріуполь розповіла Суспільному: "Я директор театру, у якого немає будівлі. А це для мене рай земний. Слава Богу, що є такий театр, який нас взяв, нам допомагає. Я думаю, що в таких умовах взаємодовіри, взаєморозуміння ми знайдемо вихід, навіть якщо чогось буде не вистачати".

За словами Людмили Колосович, вона обрала п'єсу, яку планують поставити на сцені облмуздрамтеатру: "Має назву "Іду за край" — автори Ольга Гаврилюк та Роман Семисал. Він зараз знаходиться у лавах Збройних Сил України на передовій, захищає нашу Батьківщину. П'єса про Василя Стуса, нашого донецького земляка, про українського поета, який поклав своє життя за любов до Батьківщини. Він боровся за те, щоб звучала українська мова та поезія".

Зі слів директора департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА Євгена Тищука, на Закарпатті усіх артистів забезпечать роботою та житлом.

"Зараз під час війни у нас фронт на культурному рівні. Ми відстоюємо, відроджуємо маріупольський театр. Це наш український театр, він ніколи не буде відданий і актори будуть. Ми будемо надавати безкоштовне житло в гуртожитках, або шукатимемо приміщення та кімнати. Все буде залежати від того, яка кількість приїжджатиме, може хтось приїде із сім'єю. Ми будемо одразу реагувати та пропонувати умови для проживання", — повідомив Євген Тищук.

Читайте також:

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram