Реєстрація переселенців. Як працює ЦНАП у Широківській громаді на Запоріжжі

Фото: Суспільне Запоріжжя

У Володимирівському старостинському окрузі Широківської громади нині зареєстровано близько 1 200 внутрішньо переміщених осіб. Це люди з Донецької та Луганської областей, а також з окупованих районів Запорізької області.

Журналісти Суспільного дізналися, як там працюють із переселенцями та чи є черги на оформлення відповідних документів.

На прийом до Центра надання адміністративних послуг у Володимирівському старостинському окрузі прийшла внутрішня переселенка Надія Іванівна з села Балки Василівського району Запорізької області. Розповіла, що цього ж дня їй оформили довідку внутрішньо переміщеної особи. Зараз житиме у будинку сина.

Надія Іванівна, переселенка з Василівського району. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Я тільки приїхала. Старості вже люди сказали, що я тут знаходжусь. Тут староста до мене прийшов. Розпитали, що, як і де. Він акт склав і сказав мені: ось вам номер телефону, дзвонить, звертайтесь. Я б раніше подзвонила, але захворіла дуже. І не приїхала. Я вже потім перетелефонувала і на пізніше я приїхала", каже вона.

Староста Володимирівського старостинського округу Широківської територіальної громади Леонід Стукало каже, що місцевих мешканців проінформували, з приводу того, що переселенці які до них прибувають, можуть звернутися до спеціально сформованої комісії.

Леонід Стукало. Фото: Суспільне Запоріжжя

"В комісію входжу я, як голова, і фахівець із соціальної роботи. Ми виїжджаємо за місцем проживання людей, які прибули з окупованої території, складаємо акт і далі надаємо всю юридичну інформацію, як далі їм поводитись із документами, куди звертатись. У нас вони звертаються до нашого відділу ЦНАП, до нашого фахівця, і далі їм вже оформлюють статус тимчасово переміщеної особи", розповідає староста.

Адміністраторка місцевого ЦНАПу Наталія Гур’янова каже: щойно розпочала працювати відповідна послуга у застосунку “Дія”, людей приходити стало менше.

Наталія Гур'янова. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Молодь, особливо, у яких ID-карта, вони стали оформлюватись самі. Але не в усіх паспорт-книжечка підтягується туди, тому людям, все одно, приходити до ЦНАПу", каже вона.

Керуюча справами Широківської громади Лариса Головань каже, що найперша проблема, з якою довелося зіштовхнутися — програма "Соціальна громада" не справляється з навантаженням.

Лариса Головань. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Вона, практично, в робочий час "висить", як говорять наші дівчата. Працювати нашим працівникам ЦНАПу доводиться і вдень, і вночі. Тому, що вдень вони приймають людей, допомагають їм устатковувати документи, робити копії, бо, звичайно, в людей немає такої можливості — зісканувати свої документи, наробити копії документів. А потім уже працюють над внесенням цих даних в реєстр, бо іншого виходу не маємо".

Читайте також: Допомагають матеріально та юридично. Як працює гуманітарний центр для переселенців з Бердянська у Запоріжжі

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!