Jamala отримала нагороду від Атлантичної ради США

Фото: atlanticcouncil.org

Українській співачці Jamala вручили нагороду "За визначне лідерство артиста" за боротьбу за захист української культури та самобутності під час російського вторгнення.

11 травня у Вашингтоні відбулося щорічне вручення премії "За видатне лідерство" Атлантичної ради США (Atlantic Council). Нагороду українській співачці вручила виконавча віцеголова Атлантичної ради США, бізнес-лідерка та меценатка Едріенн Аршт.

“Я прийняла нагороду від імені всіх українських артистів, що використовують свій голос, аби розказати про злочини, що вчиняються росією в Україні. Щодня доносять правду і підсилюють підтримку нашої країни, оберігають нашу культуру та демонструють її унікальність. Це наша спільна боротьба й наші спільні маленькі перемоги”, – розповіла Jamala на офіційній сторінці у Facebook.

У своїй промові Jamala розповіла про жахи війни в Україні, про те, як вимушена була залишити рідну країну разом з двома синами 24 лютого та згадала історію своєї бабусі під час депортації кримських татар у 1944 році. “Найсумніше дня мене – усвідомлювати, як би багато разів не казали “Ніколи знову”, історія повторюється з жахливою точністю”, – сказала співачка у своїй промові. Також Jamala закликала громадян США не мовчати і підтримувати Україну у боротьбі проти російської тиранії.

“Важливість цього заходу і в масштабності. Адже долучаються найвпливовіші люди світу: чинні на колишні глави держав, посли, бізнесмени, відомі артисти та журналісти топових медіа. Використала шанс розповісти про війну особисто та озвучити найголовніше: треба рятувати Маріуполь”, – розповіла співачка у Facebook.

Також нагороду "За видатне лідерство" отримав український народ. Унікальність нагороди у тому, що Атлантична рада США вперше відзначила премією весь народ або націю.

На врученні нагороди відбувся онлайн-виступ президента України Володимира Зеленського. У своєму відеозверненні він подякував за нагороду від імені народу України та зазначив, що мужність є національною рисою характеру українців, тому удостоїти нагородою весь український народ – правильно і справедливо.

“Сьогодні весь світ бачить це й захоплюється героїзмом українців. Водночас хочу, щоб для всіх це не ставало чимось буденним. І для цього слід говорити й пам’ятати, що за сміливістю, за мудрістю нашого народу стоять тисячі реальних історій, імен, подвигів”, - сказав у своїй промові Володимир Зеленський.

Премію, присвоєну українському народові, передали Послу України в США Оксані Маркаровій.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!