Акція "Безсмертного полку" в Мелітополі та трансляція з Путіним в Енергодарі. Як минуло 9 травня в окупованих містах

Фото акції з пропагандистського каналу

У Мелітополі 9 травня окупаційна влада зібрала масовку та провела акцію "Безсмертний полк". В Енергодарі також провели ходу, а потім людей зібрали на площі, щоб дивитись трансляцію російського ТБ.

У тимчасово окупованому Мелітополі в акції "Безсмертного полку" переважно були присутні пенсіонери, які тримали в руках червоні знамена комуністичної партії. Для участі залучили російських військових з білими пов'язками.

Фото акції з пропагандистського каналу

В "урочистостях" взяли участь самопроголошена "міська голова" Мелітополя Галина Данильченко та депутат Запорізької обласної ради від "Опозиційного блоку" Євген Балицький, якого пропагандисти називають "очільником Запорізької військово-цивільної адміністрації".

В "урочистостях" у Мелітополі взяли участь Галина Данильченко та Євген Балицький. Фото з соцмереж

Міський голова Мелітополя Іван Федоров у коментарі всеукраїнського марафону розповів, що підготовку окупаційна влада проводила вже давно. Зокрема намагалась долучити учнів шкіл та вихованців дитячих садків.

"Але в них не вийшло, батьки дітей не відпустили. Їм (окупантам ред.) не вдалося провести 9 травня. Якщо на початку війни вони всім казали, що буде Росія, то сьогодні вони вже не кажуть про Росію, вони кажуть про Радянський союз. Навіть ті 5-10%, які підтримували рашистів спочатку, вони не згодні жити в Радянському союзі", каже Федоров.

У тимчасово окупованому Енергодарі "святкування" до Дня перемоги влаштували на площі перед міським палацом культури "Сучасник".

Фото: НАЕК "Енергоатом"

Люди дивились трасляцію російського ТБ, зокрема з виступом Путіна. На локації працювала польова кухня. До цього містом провели ходу "Безсмертного полку".

Хода "Безсмертного полку" в Енергодарі. Фото з Телеграм-каналу НАЕК "Енергоатом"

Як повідомили в телеграм-каналі НАЕК "Енергоатом" з понад 54-тисячного населення Енергодару "святкові" заходи окупантів відвідали лише кілька сотень містян, яким ніби-то пообіцяли видати гуманітарну допомогу.

"Хтось і справді приніс фото своїх дідусів, та переважна більшість несла "дідусів за гроші". Як за гроші ж значну масовку "святу" зробили гастролери й артисти з Криму, яких привезли окупанти", — йдеться в повідомленні

Читайте також: У Мелітополі окупанти змусили викраденого активіста "на камеру" демонтувати барельєф Донцова

"Ніколи знову" і "можем повторіть" — дві концепції пам’яті і їхня функціональна відмінність

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram