"Переживаємо сильніше, бо це наша сусідня країна напала на Україну". Штурла Легрейд – про погляд на війну

AP

Один з лідером біатлонної збірної Норвегії пояснив, чому підтримує Україну та чому ця війна особливо хвилює норвежців.

Олімпійський чемпіон і чотириразовий чемпіон світу з біатлону, норвежець Штурла Легрейд поділився переживаннями щодо війни Росії проти України та служби українського колеги в Нацгвардії. Про це він розповів у інтерв'ю норвезькому VG.

У квітні Легрейд виставив на продаж фотокартки зі своїм автографом, аби зібрати кошти на потреби українців. Подібні благодійні акції спортсмен влаштовує після кожного сезону, проте цього разу "був не готовий" до такого напливу охочих придбати листівки. Тож Стурлі довелося зупинити продаж на 200 фотокартках, адже він підписував і збирав усе власноруч.

Біатлоніст зібрав 16 тисяч норвезьких крон (майже 51 тисячу гривень) та передав їх норвезькому Червоному Хресту, адже вірить, що "вони використають ці гроші, аби покращити умови життя тих, хто були вимушені покинути Україну".

Крім того, Леґрейд був вражений тим, що лідер української збірної Дмитро Підручний вступив до лав Нацгвардії для захисту України.

"Я не знаю Підручного особисто, але у світі біатлону ми всі – сім'я, – сказав норвежець. – Важко думати про те, що твій колега зараз удома захищає свою країну під час війни. Тоді найменше, що можуть зробити інші, – це допомогти з пожертвами".

Біатлоніст пояснив, що до цієї війни особливо прикута увага норвежців, адже агресоркою виступає країна, що межує з ними.

"Напевне, ми сильніше переживаємо цю ситуацію, тому що це Росія – наша сусідня країна на півночі – напала на Україну, що також є країною Європи. Через це ми більше залучені в цю війну, ніж у інші війни та конфлікти у світі".

Як у біатлоні реагують на війну Росії проти України

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 74. Текстовий онлайн